GN 42/2020 Archiwum

Za trud uczenia i wychowania

Obchodom przyświecała myśl Stanisława Witkiewicza: „Dobroć jest największym skarbem ludzkości, lecz dopiero dobroć i rozum tworzą człowieka”.

Uroczystość odbyła się w sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. W jej trakcie 152 wyróżniających się nauczycieli otrzymało pamiątkowe dyplomy i nagrody w wysokości 3,5-4 tys. zł. Nagrody wręczał Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia i jego współpracownicy. Zebrani obejrzeli występy artystyczne uczniów szkoły muzycznej oraz formacji tanecznej CMG prowadzonej przez instruktora Cezarego Gruszkę.

Galę w tej samej sali koncertowej dopełniło spotkanie przygotowane przez Dorotę Sokołowską, dyrektor radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty. Zasłużonym pedagogom wręczono medale przyznane przez Bronisława Komorowskiego, prezydenta RP.

Złote Krzyże Zasługi otrzymali: Hanna Gniewek, nauczycielka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomiu i Marian Osiński, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.

Srebrnymi Krzyżami Zasługi uhonorowani zostali: Tomasz Kiliańczyk i Ewa Pajestka – z III LO w Radomiu oraz Danuta Wasilewska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomiu.

Brązowe Krzyże Zasługi otrzymały: Małgorzata Wachowicz z III LO w Radomiu, Grażyna Tuszyńska z PSP nr 3 w Radomiu, Małgorzata Molenda z III LO w Radomiu, Małgorzata Kornaszewska z PSP nr 3 w Radomiu, Małgorzata Fundowicz z  PG nr 13 w Radomiu oraz  Krystyna Brendel z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Radomiu.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama