Nowy numer 28/2018 Archiwum

Za trud uczenia i wychowania

Obchodom przyświecała myśl Stanisława Witkiewicza: „Dobroć jest największym skarbem ludzkości, lecz dopiero dobroć i rozum tworzą człowieka”.

Uroczystość odbyła się w sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. W jej trakcie 152 wyróżniających się nauczycieli otrzymało pamiątkowe dyplomy i nagrody w wysokości 3,5-4 tys. zł. Nagrody wręczał Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia i jego współpracownicy. Zebrani obejrzeli występy artystyczne uczniów szkoły muzycznej oraz formacji tanecznej CMG prowadzonej przez instruktora Cezarego Gruszkę.

Galę w tej samej sali koncertowej dopełniło spotkanie przygotowane przez Dorotę Sokołowską, dyrektor radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty. Zasłużonym pedagogom wręczono medale przyznane przez Bronisława Komorowskiego, prezydenta RP.

Złote Krzyże Zasługi otrzymali: Hanna Gniewek, nauczycielka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomiu i Marian Osiński, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.

Srebrnymi Krzyżami Zasługi uhonorowani zostali: Tomasz Kiliańczyk i Ewa Pajestka – z III LO w Radomiu oraz Danuta Wasilewska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomiu.

Brązowe Krzyże Zasługi otrzymały: Małgorzata Wachowicz z III LO w Radomiu, Grażyna Tuszyńska z PSP nr 3 w Radomiu, Małgorzata Molenda z III LO w Radomiu, Małgorzata Kornaszewska z PSP nr 3 w Radomiu, Małgorzata Fundowicz z  PG nr 13 w Radomiu oraz  Krystyna Brendel z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Radomiu.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma