Nowy Numer 29/2018 Archiwum

By stała się opiekunką i obrończynią

Wierni wyruszyli z podwórza przed klasztorem sióstr MB Miłosierdzia. Tu przez lata gromadzili się, zanim mogli rozpocząć budowę parafialnej świątyni.

Fatimska procesja w "radomskich Łagiewnikach", jak nazwał to miejsce abp Zygmunt Zimowski, wpisała się w uroczystości rozpoczynające w parafii MB Miłosierdzia obchody Roku Wiary. Wierni zgromadzili się przed klasztorem sióstr, by tutaj wspólnie odmówić Różaniec. Potem ulicami parafii ruszyła procesja. Poprowadził ją pochodzący z naszej diecezji metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Hierarcha przypomniał twórcę parafii, budowniczego kościoła i organizatora wspólnoty ks. inf. Adama Staniosa.

W świątyni, po rozpoczęciu Mszy św., uroczyście intronizowano fatimską figurę, którą poświęcił metropolita. Wniesiono także symbole Roku Wiary: świecę paschalną, dokumenty Soboru Watykańskiego II oraz Katechizm Kościoła Katolickiego.

– To Panią Fatimską, która ocaliła życie bł. Jana Pawła II w dniu zamachu 13 maja 1981 r., czynimy i ogłaszamy opiekunką i obrończynią tego roku, który ma w nas odnowić naszą wiarę – mówił proboszcz parafii, ks. prał. Wiesław Taraska.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma