Nowy numer 25/2018 Archiwum

Młodzież Błogosławionemu

Podziwiamy polskiego papieża, ale za mało czerpiemy ze skarbnicy jego nauczania i pontyfikatu.

Młodzież z parafii pw. św. Anny w Bedlnie przygotowała wieczornicę poświęconą wyborowi kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Spotkanie modlitewne rozpoczęła Msza św., której przewodniczył wikariusz ks. Łukasz Pyszczek, a współkoncelebrował proboszcz ks. Tadeusz Smardzewski. Po Eucharystii licznie zgromadzeni w świątyni nie tylko młodzi ludzie, ale też ich rodzice obejrzeli krótki film przypominający dzień 16 października 1978 r., kiedy to Polak został papieżem. W klimat spotkania wprowadził wiernych ks. Łukasz. Podkreślił, że gdy oglądamy zdjęcia czy filmy poświęcone naszemu papieżowi, często podziwiamy go i wzruszamy się, ale jeszcze za mało czerpiemy ze skarbnicy jego nauczania i pontyfikatu, który trwał ponad 26 lat.

Młodzież czytała teksty naszego błogosławionego rodaka poświęcone rodzinie, które były przeplatane śpiewem scholi młodzieżowej Hannah pod opieką Rafała Piekielnika. – Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej, mawiał Jan Paweł II, dlatego trzeba uświadomić sobie potrzebę dobrego przygotowania do sakramentu małżeństwa i życia we wspólnocie rodzinnej – mówi Małgorzata Bogucka. Spotkanie zakończyła wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową i Litanią do bł. Jana Pawła II oraz odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego. Wiele osób sugerowało, by takie spotkania o charakterze modlitewnym odbywały się częściej.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma