Nowy numer 25/2018 Archiwum

Na pewno nie ostatnia

Zapoznali się z historią gmachu i odwiedzili miejsca, do których nie każdy może wejść.

Biuro Poselskie Roberta Telusa po raz kolejny zorganizowało mieszkańcom Opoczna i regionu wycieczkę do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej. Zanim trafili na Wiejską, odwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach. W zadumie podążali alejkami, przy których znajdują się groby znanych i wybitnych Polaków. – Zwiedzanie budynku Parlamentu rozpoczęliśmy od Wszechnicy Sejmowej, gdzie mogliśmy z innej perspektywy spojrzeć na Parlament Polski, jako instytucję, która reprezentuje wszystkich obywateli kraju. Na początku krótką historię Parlamentu przybliżył nam przewodnik, następnie oprowadzanie przejął Robert Telus. Zobaczyliśmy m.in. Salę Plenarną Sejmu i Senatu, Salę Kolumnową, klub parlamentarny z wystawą o katastrofie smoleńskiej. Dzięki obecności posła Ziemi Opoczyńskiej mieliśmy możliwość dodatkowego zwiedzenia kaplicy sejmowej, a także wielu innych ciekawych miejsc, jak np. podziemny korytarz, gdzie znajdują się skrzynki pocztowe parlamentarzystów – informuje Bernadeta Dąbrowska.

Kolejnym punktem na trasie był Pałac Prezydencki przy Krakowskim Przedmieściu, siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tu z  zainteresowaniem wysłuchali pani przewodnik, która opowiedziała im historię siedziby i oprowadziła po salach wykorzystywanych przez Prezydenta RP w celach reprezentacyjnych. Na koniec uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Fryderyka Chopina, które mieści się w barokowym pałacu Ostrogskich. – Muzeum poprzez multimedialne ekspozycje, dotykowe ekrany i liczne nowatorskie rozwiązania przybliżyło nam życiorys wielkiego polskiego kompozytora. Panująca w muzeum wyjątkowa atmosfera dała możliwość zwiedzającym wyciszyć się i odpocząć oraz ciekawie zakończyć dzień. Do swoich domów  dotarliśmy późnym popołudniem. Była to już kolejna wycieczka zorganizowana przez posła Roberta Telusa do Parlamentu Polskiego dla mieszkańców regionu opoczyńskiego. Na pewno nie ostatnia. Serdecznie zapraszamy – dodaje pani Bernadeta.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma