Nowy numer 24/2018 Archiwum

Odblaski od policjanta i księdza

Chodzi o poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. O pomoc poproszono proboszczów.

W parafiach na terenie Radomia i powiatu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu rozdawali opaski odblaskowe i zawieszki w ramach akcji "Chroń życie – załóż odblask”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Do noszenia odblasków, które mogą uratować życie, namawiali proboszczowie.

– Kampania kierowana jest głównie do osób starszych i mieszkańców małych miejscowości. Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, aby dla własnego dobra, korzystając z drogi po zmierzchu, mieli na sobie widoczne dla innych uczestników ruchu elementy odblaskowe. Prawidłowo noszone odblaski powinny być zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków i umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych – mówi Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu

Policjanci przypominali, że piesi są niechronionym uczestnikami ruchu drogowego, co znaczy, że w trakcie „zderzenia” z pojazdem nic ich nie chroni, przez co konsekwencje takiego wypadku są dla nich najczęściej tragiczne. Dzięki noszonym odblaskom stają się bardziej widoczni i bardziej bezpieczni.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma