Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Stromieckie spotkania w Roku Wiary

To inicjatywa mająca pogłębić religijną formację, szczególnie tych, którzy w czasie liturgii stają bliżej ołtarza.

Inicjatorem jest ks. kan. Marek Janas, proboszcz parafii w Stromcu koło Białobrzegów Radomskich. Duszpasterz zaprosił ks. Jacka Kucharskiego, wykładowcę Pisma Świętego w radomskim seminarium, a zarazem moderatora diecezjalnego Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II na spotkanie, które stanie się początkiem cyklu prelekcji o Biblii.

Pierwsza została poświęcona kwestii: „Ewangelie – prawda, mit czy legenda o Jezusie”. Mulitimedialny wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników. Po prelekcji uczestnicy mieli sporo pytań, które przerodziły się w ożywioną dyskusję.

– Jestem bardzo zadowolona, że w Roku Wiary w naszej parafii odbywać się będą spotkania biblijne. Są nam bardzo potrzebne we właściwym przeżywaniu wiary – mówiła po spotkaniu Anna Mrozińska, dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Stromcu.

– Cieszę się, że Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w diecezji radomskiej objęło patronat nad formacją biblijną lektorów i wszystkich, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę o Piśmie. Ufam, że przyniesie ono owoce w postaci bardziej świadomego sięgania po świętą księgę naszej wiary i przyczyni się do jeszcze lepszego czytania Słowa Bożego w czasie liturgii – mówi ks. Janas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma