Nowy numer 49/2020 Archiwum

Droga do niepodległości

Podniosły nastrój i świetna zabawa udzieliły się wszystkim, a Katarzyna Łaniewska zatańczyła nawet z posłem Telusem opoczyńską poleczkę.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w opoczyńskim kościele Podwyższenia Krzyża Świętego z inicjatywy posła Roberta Telusa odbył się Wieczór Patriotyczny.

Spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją multimedialną przypominającą polską drogę do niepodległości. Po niej pieśni patriotyczne śpiewały dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie. Publiczności szczególnie przypadła do gustu ośmioletnia Natalka Badura, która wykonała między innymi utwór „Modlitwa” Bułata Okudżawy z gitarowym akompaniamentem Bartka Kurowskiego. Wokalnie zaprezentowali się także laureaci IX Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej: Katarzyna Wach i Patryk Białecki z Paradyża oraz Bartłomiej Kurowski.

Gościem specjalnym spotkania była Katarzyna Łaniewska, popularna babcia Józia z serialu „Plebania” i programu „Ziarno”. Aktorka zachwyciła wszystkich przeszło półgodzinnym występem, za który otrzymała owację na stojąco, a muzykujące dzieci i wszyscy goście zaśpiewali jej „Sto lat”.

Wieczór zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w towarzystwie dzieci z klasy III b ZSS nr 3 w Opocznie – członków opoczyńskiego zespołu flażoletowego.

W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób. Wśród nich byli między innymi senator Grzegorz Wojciechowski, starosta opoczyński Jan Wieruszewski, przewodniczący Rady Powiatu Marek Ksyta, a także delegacja Jednostki Strzeleckiej 2036 im. OP „Błysk” z Paradyża.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama