Nowy numer 46/2018 Archiwum

Liczymy na waszą wrażliwość

Coraz więcej osób nabywa świece Caritas. To znak, że los potrzebujących dzieci nie jest nam obojętny.

Już po raz dziewiętnasty, w pierwszą niedzielę Adwentu, Caritas rozpoczyna akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przyświeca jej hasło „Podziel serce – pomnóż miłość”. W ubiegłym roku w naszej diecezji Caritas rozprowadziła około 65 tysięcy świec. To znak, że w tylu domach zapłonęły one na wigilijnych stołach. W tę akcję chętnie włączają się Parafialne Oddziały Caritas i Szkolne Koła Caritas. Część ze zgromadzonych środków mogą przeznaczyć na własną działalność i wspomóc potrzebujące dzieci w swoim regionie.

Do nabycia wigilijnych świec zachęcają dyrektor radomskiej Caritas ks. Grzegorz Wójcik i wicedyrektor ks. Robert Kowalski: – Drodzy Diecezjanie, liczymy na waszą wrażliwość. O świece prosimy pytać w każdej parafii w diecezji. Dodatkowo w Radomiu świece można nabyć w księgarniach Maryjackiej i św. Kazimierza oraz w sklepach z dewocjonaliami. Wystarczy 5 zł, żeby stać się posiadaczem świecy małej i 15 zł, aby na wigilijnym stole zapłonęła świeca duża. Zebrane środki przeznaczymy na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na leczenie, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. To bardzo wymierna forma pomocy, z której w roku ubiegłym skorzystało ponad 2000 dzieci. Warto przypomnieć, że w wielu rodzinach po Wigilii świeca ta zapalana jest na grobach najbliższych, dopełniając znaczenia pustego miejsca przy stole.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy