Nowy numer 46/2018 Archiwum

Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci

Przyjemnie jest dostawać prezenty, ale dużą radość daje też obdarowywanie nimi, zwłaszcza gdy ma się świadomość, że wywołają one uśmiech na twarzach dzieci.

  Zanim dzieci otrzymały prezenty, zaśpiewały piosenkę bądź powiedziały wierszyk
Anna Ozga "Kazimierzówka"
W działającej przy radomskiej parafii pw. św. Kazimierza świetlicy „Kazimierzówka” odbyło się świąteczne spotkanie. Wszystkich zebranych powitał wikariusz ks. Jacek Pałosz, a potem przybliżył żywot św. Mikołaja, biskupa Miry. W adwentowy i bożonarodzeniowy nastrój dzieci i zaproszonych gości wprowadziła parafialna schola. Wtedy na sali pojawiły się dwie Śnieżynki, a za nimi kroczyła osoba z długą, siwą brodą, ubrana w czerwony strój...

Św. Mikołaj zapraszał  imiennie dzieci do siebie. Rozmawiał z nimi. Niektóre przed otrzymaniem paczki zaprezentowały swoje zdolności artystyczne, a więc zaśpiewały piosenkę bądź powiedziały wierszyk.   Czas umilały występy parafialnej scholi
Anna Ozga "Kazimierzówka"
Bardzo przeżywały to spotkanie. Świąteczny wieczór, który umilały występy scholi, na długo pozostanie w ich pamięci.

Dzięki anonimowym darczyńcom, którzy odpowiedzieli sercem na potrzeby najmłodszych, świąteczne paczki otrzymało ponad 80 dzieci.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy