Nowy numer 48/2020 Archiwum

Każdy wnosi coś od siebie

Rokrocznie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, przedstawiciele całej gminnej społeczności gromadzą się na spotkaniu wigilijnym.

 W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Magnuszewie licznie spotkała się miejscowa społeczność, aby obejrzeć Jasełka przedstawione przez dzieci z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Magnuszewie. Dzieci przygotowały siostry zakonne: Ewa Dyk i Ewa Maciąg. Spotkanie było także okazją do złożenia sobie życzeń i połamania się opłatkiem.

Innym ważnym wydarzeniem w Magnuszewie, kontynuowanym od dwóch lat, jest wystawienie spektaklu bożonarodzeniowego przez amatorską grupę teatralną działającą przy Gminnej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Magnuszewie.

W tym roku spektakl nosił tytuł „Dar samego Boga”. Widowisko odnosi się do problemów współczesnych młodych małżeństw, przedstawionych na tle scen biblijnych i historii rodziny z Nazaretu.

Przedstawienie dla licznie zgromadzonych widzów było szczególnym przygotowaniem do świąt, natomiast dla samych aktorów ogromnym przeżyciem. W jego realizację było zaangażowanych ponad 30 osób, które przez dwa miesiące systematycznie uczestniczyły w próbach, angażowały się w robienie dekoracji i strojów.

– Tworzone przez nas przedstawienia to nasze wspólne dzieło. Każda z osób uczestniczących w powstawaniu spektaklu wnosi do niego coś od siebie. Z roku na rok aktorzy rozwijają swoje umiejętności i zaskakują widzów mistrzowskimi kreacjami ról – mówi Elżbieta Wachnik, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Magnuszewie. I dodaje: – Atmosfera tych podniosłych wydarzeń pobudziła do refleksji, wprowadziła naszą społeczność w świąteczny nastrój i mamy nadzieję, że pomogła go godnie przeżyć.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama