Nowy numer 46/2018 Archiwum

Zabawa z sensem

Dzięki pomocy osób prywatnych i instytucji do świetlic środowiskowych prowadzonych przez diecezjalną Caritas trafi ponad 12 tys. zł.

Radomska Rada Zakonu Rycerzy Kolumba nr 14004 im. Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski po raz piąty zorganizowała bal charytatywny, który tym razem odbył się w Hotelu "Wasik" w Krogulczej koło Orońska. Jak zawsze na początku, organizatorzy powitali przybyłych. Potem wszyscy ustawili się do wspólnej fotografii, a poloneza poprowadzili Danuta i Krzysztof Orzechowscy. Do wspólnej zabawy skutecznie zachęcał wszystkich profesjonalny wodzirej.

O północy życzenia uczestnikom złożył wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek. – Wspólnie zaśpiewana kolęda wprowadziła nas w nastrój noworocznych życzeń, zakończonych wspólnym tańcem „świetlistego” walca. W atmosferze radosnego świętowania bal trwał do wczesnych godzin porannych – mówi rycerz Kolumba Andrzej Anasiak.

Wszyscy chętnie włączali się w proponowane przez niego zabawy   Bal poprowadził profesjonalny wodzirej
Wszyscy chętnie włączali się w proponowane przez niego zabawy
Robert Topór
W czasie balu prowadzona była aukcja, można było też kupić „cegiełki dobra”. Inicjatywę pomocy dzieciom korzystającym z zajęć socjoterapeutycznych w świetlicach wsparły osoby prywatne i instytucje. – Otwartość serc ludzi dobrej woli pozwoliła nam zebrać kwotę przekraczającą 12.000 zł. Pieniądze te zostaną przekazane i wspomogą działalność świetlic środowiskowych Caritas w naszym mieście – mówi pan Andrzej i dodaje: – Po raz kolejny przekonaliśmy się, że organizowanie takich zadań ma sens dla uczestników, organizatorów i beneficjentów tych inicjatyw. Mamy świadomość, że w trudnym ekonomicznie czasie dzielenie się dobrem wymaga jeszcze więcej determinacji i poświęcenia, dlatego szczególnie jesteśmy wdzięczni uczestnikom balu oraz wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy