Maleńka miłość

Na koncert zaproszono gości z innych domów opieki oraz przedstawicieli radomskiego środowiska byłych więźniów obozów koncentracyjnych.

Zespół Szkół Ekonomicznych po raz jedenasty zorganizował koncert kolęd i pastorałek w Domu Pomocy Społecznej „Nad Potokiem”. W ciekawej aranżacji i przy akompaniamencie muzyka Henryka Flaka, przed mieszkańcami wystąpili absolwenci i uczniowie ekonomika oraz mieszkańcy i pracownicy DPS. Inicjatorką wspólnego kolędowania jest nauczycielka języka niemieckiego Bożena Błaszczyk-Ziętek. W programie znalazły się również Jasełka przygotowane pod kierunkiem nauczycielek: Agnieszki Wierzbickiej i Agaty Sawickiej. Był i słodki poczęstunek ufundowany przez Piekarnię Fogiel &Fogiel, Cukiernię Państwa Jarosińskich, panią Józefę Bernady oraz Prezydenta Miasta Radomia. To był jedenasty koncert kolęd i pastorałek, który w Domu Pomocy Społecznej „Nad Potokiem” zorganizował Zespół Szkół Ekonomicznych   To był jedenasty koncert kolęd i pastorałek, który w Domu Pomocy Społecznej „Nad Potokiem” zorganizował Zespół Szkół Ekonomicznych
Archiwum szkoły
Na koncert zaproszono gości z innych domów opieki oraz przedstawicieli radomskiego środowiska byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Pierwszy utwór –  „Kolęda dla nieobecnych” – zadedykowano wszystkim, którzy odeszli w ubiegłym roku, szczególnie biskupowi Stefanowi Siczkowi, który odwiedził DPS podczas 10-tgo jubileuszowego koncertu. – W styczniu 2002 roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy śpiewali kolędy z mieszkańcami DPS „Nad Potokiem”.  Od tego czasu kolędujemy wspólnie, co roku, wspólnie kolędowali z nami podopieczni Stowarzyszenia im. Ojca Pio, Stowarzyszenia „Nasze dzieci”, goście z innych Domów Opieki. W 2004 r. nagraliśmy płytę z kolędami „W grudniowe noce”, w językach polskim i niemieckim, z przetłumaczoną na język niemiecki tytułową pastorałką. Nad stroną muzyczną płyty czuwał muzyk Henryk Flak. Płyta była rozprowadzana w Polsce, Austrii i Niemczech. Została też życzliwie przyjęta przez papieża Benedykta XVI. Dochód z jej sprzedaży został spożytkowany na cele społeczne związane z naszym miastem: uporządkowanie zabytkowego cmentarza ewangelickiego przy ul. Kieleckiej oraz ufundowanie tablicy upamiętniającej dr Tochtermana. Tablica znajduje się na kamienicy przy ul. Piłsudskiego 7. Obecnie zespół pracuje nad nagraniem drugiej płyty „Maleńka miłość” – powiedziała Bożena Błaszczyk-Ziętek, nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..