Nowy numer 48/2020 Archiwum

Historia zaczyna się od dziadków

W organizację tego wydarzenia włączyli się parafianie zaangażowani w życie Kościoła. Jego bohaterami były dzieci i młodzież.

Nad powodzeniem tego projektu osobiście czuwał ks. Paweł Wlazło, proboszcz parafii pw. św. Anny w Końskich. Wraz z nim w dzieło zaangażował się sztab dorosłych. Ale ostatecznie, to, co było widać i słychać, należało do bohaterów tego projektu – dzieci i młodzieży. To oni bowiem wcielili się w postacie jasełkowego przedstawienia. Scenariusz do jasełek opracowała Izabela Kos, która wraz z katechetką Lidią Jeżewską, trzymała pieczę nad ich reżyserią. – Treścią inscenizacji była, jak to na jasełka przystało, historia narodzenia Jezusa. Jednak cechą wyróżniającą je od dotychczasowych przedstawień, było rozpoczęcie prezentowanych wydarzeń od dziadków Jezusa, wspominając tym samym patronkę naszej parafii, czyli św. Annę.

Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział 37 dzieci w wieku od 4 do 16 lat – mówi Agata Koczaj. W przedstawieniu wystąpiło 37 osób   W przedstawieniu wystąpiło 37 osób
Archiwum parafii
Zaangażowała się także schola. Zespół prowadzony jest przez Małgorzatę Burtan i Andrzeja Kosa. – Parafialne jasełka oprócz funkcji edukacyjnej, w wymiarze religijnym, historycznym oraz humanistycznym spełniają również funkcję integracyjną. Liczne próby były okazją do bliższego poznania się, wspólnego spędzania czasu. Atmosfera była bardzo przyjazna, wszyscy pomagali sobie wzajemnie bez względu na wiek i status społeczny. Dzieci już zgłaszają chęć uczestnictwa w przyszłorocznym projekcie tego typu – dodaje Agata Koczaj.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama