Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wspomnienie mocniejsze niż śmierć

Gdy obchodzimy dzień św. Franciszka Salezego, patrona ludzi mediów, wiadomością, która otwiera wszystkie polskie serwisy, jest ta, informująca o śmierci kard. Józefa Glempa.

Od tamtego momentu minęło niemal dwadzieścia lat. Przez ten czas sporo się wydarzyło, wiele zmieniło. Ale warto wracać do tamtego początku. Nasza raczkująca diecezja stawiała pierwsze kroki. W kluczu tradycyjnych instytucji mieliśmy już seminarium, a w nim niemal dwustu alumnów. Działał biskupi sąd i urzędowała kuria. Obok tego, jako znak nowego, istniał dwutygodnik AVE. Nasz ówczesny ordynariusz, bp Edward Materski, myślał jednak dalej. W diecezji widział też radio. Ten szalony pomysł – jak wówczas widziało go wiele osób – stawał się ciałem dzięki zaangażowaniu wielu równie szalonych osób. I wreszcie przyszedł dzień otwarcia redakcji i rozpoczęcia nadawania codziennych audycji.

Siedzibę, odpowiadając na zaproszenie bp. Edwarda Materskiego, poświęcił kard. Józef Glemp.

Niech temu szaleństwu nadal patronuje św. Franciszek Salezy i obaj zmarli w ciągu ostatniego roku pasterze – twórca struktur radomskiej diecezji bp Edward Materski i Prymas Polski Józef Kardynał Glemp.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma