Nowy numer 49/2020 Archiwum

Kolędy i karnawałowe hity

Nie obyło się bez bisów. Występy Akordeonowych Smyków i Baso Continuo zachwyciły członków Klubu Seniora, który działa przy parafii NSJ w Radomiu.

W domu parafialnym przy ul. Kościelnej seniorów odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Podczas Koncertu Noworocznego wystąpiły dwa zespoły.

Kolędy i pastorałki wykonał Zespół Muzyki Dawnej „Baso Continuo”. Jego kierownikiem artystycznym jest Ewa Gęga-Osowska, nauczycielka teorii muzyki i gry na flecie. Tę część koncertu poprowadziła wokalistka Magdalena Milczarska. Obok niej wystąpiły: Magdalena Okrutna (flet), Joanna Zwolska (wiolonczela) i dwie skrzypaczki Katarzyna Zając i Agnieszka Śleziona. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Akordeonowe Smyki swą grą zachwyciły seniorów   Akordeonowe Smyki swą grą zachwyciły seniorów
Archiwum parafii
W drugiej części koncertu wystąpił zespół, którym kieruje Andrzej Humski, nauczyciel akordeonu. Ponieważ wszyscy członkowie zespołu są bardzo młodzi, przybrali nazwę Akordeonowe Smyki. Wykonali przeboje karnawałowe z całego świata. Wśród tych młodych ludzi są już laureaci wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Oni przed seniorami wystąpili solo. Marek Rychlicki zagrał tango „Ciao Paryż", a Piotr Motyka, wykonując wariacje, pokazał jakie są możliwości akordeonu. Na ksylofonie solowe popisy dali: Nikodem Neska i Grzegorz Chwaliński.

Nie obyło się bez bisów. Seniorzy pełni podziwu dziękowali młodym artystom i z całego serca życzyli im wielu sukcesów w życiu artystycznym i prywatnym. Po koncercie odbyło się spotkanie opłatkowe. W radosnych nastrojach zasiedli do pięknie i smakowicie zastawionych stołów.

Klub Seniora przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu powstał w październiku 2011 roku z inicjatywy proboszcza, ks. kan. Romana Adamczyka.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama