Nowy numer 47/2020 Archiwum

Można się pochwalić

Odnotowano spadek liczby przestępstw kryminalnych. Bezpieczniej było także na drogach powiatu radomskiego.

W Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu odbyła się odprawa podsumowująca miniony rok pracy radomskiej policji. W odprawie uczestniczyli: mł. insp. Rafał Batkowski, mazowiecki komendant wojewódzki policji, mł. insp. Roman Jaśkiewicz, komendant miejski policji, Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia, Waldemar Trelka, wicestarosta radomski, Rafał Czajkowski, sekretarz miasta, Robert Czerwiński, szef Prokuratury Rejonowej Radom Wschód oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

W trakcie odprawy podsumowane zostały główne zadania zrealizowane w ubiegłym roku oraz wyniki osiągnięte przez funkcjonariuszy na terenie miasta i powiatu radomskiego. Komendant miejski policji w Radomiu, prezentując osiągnięcia funkcjonariuszy, za szczególnie ważny uznał odnotowany spadek liczby przestępstw kryminalnych.

Zmniejszyła się liczba wszczętych postępowań w 7 kategoriach przestępstw najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa (bójka i pobicie, przestępstwa rozbójnicze, kradzież mienia, kradzież z włamaniem, kradzież samochodu, uszczerbek na zdrowiu i uszkodzenie rzeczy), zarówno w mieście, jak i w powiecie radomskim. Odnotowano nieznaczny wzrost kradzieży pojazdów i uszkodzenia mienia, natomiast wykrywalność przestępstw narkotykowych wyniosła 97,9 proc. W 2012 roku odnotowano mniej czynów karalnych popełnionych przez osoby nieletnie. Wzrosła liczba zaginięć.

Bezpieczniej niż rok wcześniej było także na drogach powiatu radomskiego. Na jego terenie w 2012 roku doszło do 312 wypadków drogowych, w których zginęło 38 osób. Odnotowano także mniej kolizji – było ich 2736. Funkcjonariusze przeprowadzili o kilkanaście tysięcy więcej badań na zawartość alkoholu – zatrzymali 1070 pijanych kierowców. Najwięcej wypadków drogowych odnotowano na ulicy Chrobrego, Kieleckiej, Warszawskiej, Limanowskiego oraz Słowackiego.

Policjanci służb prewencyjnych i dzielnicowi przeprowadzili 53.912 interwencji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama