Nowy numer 43/2020 Archiwum

Radości i wzruszeń było wiele

Gromkimi brawami nagradzano nie tylko artystów. Były one też dla tych, którzy włożyli trud i poświęcili czas na przygotowanie przedstawień.

Tradycją jest, że w wielu parafiach młodzież i dzieci zapraszają w okresie bożonarodzeniowym na przedstawienia jasełkowe i koncerty kolęd.

Radością ze wspólnego przeżywania takich spotkań dzielą się z nami księża pracujący w danych wspólnotach, jak też i sami parafianie. Ks. Włodzimierz Tamborek jest wikariuszem w parafii Kunice. Tak mówi o kolędowaniu zespołu „Kuniczanka” w miejscowym kościele pw. św. Wawrzyńca: – Zespół „Kuniczanka” został założony przez Tadeusza Wojciechowskiego – wójta Gminy Sławno. Zespół wystąpił w naszej parafii z repertuarem kolędowym i pastorałkowym, przygotowanym przez młodzież pod kierownictwem Ewy Stępniewskiej i Aliny Szymańskiej, przy akompaniamencie Edwarda Rogowskiego. Był to pierwszy występ zespołu w naszym kościele.  Po zakończonej sumie, sprawowanej pr W Groszowicach z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił Chór im. św. Kazimierza z Radomia pod dyrekcją ks. Wojciecha Szarego   W Groszowicach z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił Chór im. św. Kazimierza z Radomia pod dyrekcją ks. Wojciecha Szarego
Archiwum Parafii
zez proboszcza ks. Ryszarda Stylskiego w intencji parafian, zgromadzeni wierni, licznie grono pedagogiczne miejscowej Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich, na czele z dyrektor Beatą Chrustowicz, oraz goście z Urzędu Gminy Sławno, wysłuchali starych, niezapomnianych, pięknych kolęd, oraz pastorałek. Po występie na artystów czekały gorące brawa, oraz słodkie upominki przygotowane przez duszpasterzy naszej parafii.

W parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Opocznie dzieci – pięciolatki z Akademii Przedszkolaka z Opoczna – wystawiły jasełka. Mali aktorzy w pięknie przygotowanych strojach odtworzyli sceny związane z Bożym Narodzeniem. Dzieci chciały powitać, okazać miłość i zabawić Bożą Dziecinę. Występ wzbogacił śpiew kolęd. Jasełka z wielkim zainteresowaniem i radością obejrzeli nie tylko najmłodsi parafianie. Za tą świąteczną katechezę podziękował nauczycielkom, rodzicom i dzieciom ks. Norbert Piwnik. Zespół „Kuniczanka” założył Tadeusz Wojciechowski, wójt Gminy Sławno   Zespół „Kuniczanka” założył Tadeusz Wojciechowski, wójt Gminy Sławno
Archiwum Parafii

W niedzielę, na zakończenie kolędowania w parafii św. Faustyny w Groszowicach, na zaproszenie proboszcza ks. Wojciecha Wańka gościł radomski chór imienia św. Kazimierza pod dyrekcją ks. Wojciecha Szarego. – Śpiewem staropolskich kolęd i pastorałek chór przybliżył nam tajemnicę Wcielonego Słowa oraz ubogacił oraz dał piękną oprawę niedzielnej liturgii – powiedział ks. Tomasz Cabaj.

W kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Kraśnicy parafianie przeżywali raz jeszcze cud betlejemskiej nocy. Stało się to za sprawą uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kraśnicy, które przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa.

Najbardziej swoje role przeżywały przedszkolaki, które śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. W jasełkowe postacie wcielili się: św. Józef – Mikołaj Puchała, Maryja – Kasia Kołodziejczyk, pasterze – Jakub Fiderek, Dawid Jędrasik, Jacek Goska, Jacek Tomasik, trzej królowie – Szymon Muszyński, Paweł Szwąder, Kamil Zięba, aniołowie – Kamil Gubiec, Ola Zięba, Weronika Kacprzak, Agata Badura, Wiktor Kacprzak, Zuzia Pawlik, Ania Łakomska, Kamil Bernacki, Wiktoria Kupis. Przy żłóbku nie zabrakło też dzieci odwiedzających narodzone Dzieciątko – Weroniki Jędrasik, Kasi Miśkiewicz, Mateusza Pazurka, Amelii Jędrasik, Olka Juszczaka, Moniki Adamowskiej, Madzi Stańczyk, Julii Zieji, Kasi Muszyńskiej, Małgosi Chałubińskiej. Klimat wigilijnej nocy podkreślił świąteczny wystrój kościoła oraz kolędy i przepiękne, wzruszające pastorałki, które śpiewali soliści – Iza Rogulska, Ola Więcek, Kinga Zięba, Jakub Fiderek, Ola Pawlik, Weronika Gąbińska z tatą Józefem.  – Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role. W parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Opocznie, w jasełkowym przedstawieniu wystąpiły przedszkolaki z Akademii Przedszkolaka z Opoczna   W parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Opocznie, w jasełkowym przedstawieniu wystąpiły przedszkolaki z Akademii Przedszkolaka z Opoczna
Archiwum Parafii
Dzielne przedszkolaki stanęły na wysokości zadania, choć z wielką tremą śpiewały kolędy i pastorałki oraz deklamowały swoje role. Wspaniała gra aktorska oraz niepowtarzalny klimat naszej świątyni sprawiły, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzonych mieszkańców naszej wsi, którzy nie szczędzili braw. Wszyscy obecni na Jasełkach ze wzruszeniem i radością mogli po raz kolejny powitać Jezusa malusieńkiego, narodzonego w ubogiej stajence – powiedziała Elżbieta Fiderek. Słowa uznania oraz serdeczne podziękowania za wzruszające przeżycia złożył małym artystom i ich opiekunom ksiądz proboszcz Jacek Bajon. Słowa podziękowania zostały skierowane również do rodziców za poświęcony czas oraz życzliwość.

Nad całością przedstawienia czuwały: dyrektorka szkoły Alicja Ziółkowska oraz   nauczyciele – Elżbieta Fiderek, Mirosława Kołodziejczyk, Marek Lachowski i Mariusz Biskup.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama