Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wiarę młodzi odnajdują we wspólnocie

W tym roku Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Brazylii. Nasi diecezjanie też tam będą.

Światowe Dni Młodzieży zainicjował w 1985 r. Jan Paweł II. – Trudno jest przecenić wagę takich momentów, kiedy młodzi ludzie z różnych kultur, z różnych stron świata spotykają się razem po to, by razem przeżywać swoją wiarę – razem się modlić, uczestniczyć w Liturgii i śpiewać. To są rzeczy niezwykle ważne, zwłaszcza w takich czasach, kiedy wierzący młodzi ludzie mogą się czuć nieco wyobcowani – mówi ks. Marek Adamczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Ważne, by młodzi zobaczyli, że w swoim przeżywaniu więzi z Chrystusem nie są sami, że obok nich są osoby z różnych krajów, z różnym doświadczeniem, dla których Pan Jezus i żywa wiara w Niego jest niezwykle ważna. To bardzo istotne doświadczenie, ponieważ młodzi osobistą relację z Panem Bogiem zazwyczaj odnajdują we wspólnocie – dodaje.

W tym roku Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Brazylii, w Rio de Janeiro. Tam tysiące młodych ludzi spotka się z papieżem. Wśród nich będą też nasi diecezjanie. Już zgłosili się chętni na wyjazd, ale są jeszcze wolne miejsca. W Brazylii będą przybywać od 9 do 31 lipca i poznawać ten kraj. Przewidziane jest zwiedzanie San Paulo i narodowego sanktuarium Aparecida. Młodzi obejrzą też wodospady Foz Iquazu. Turystyczną część wyjazdu zakończą w Kurytybie. Tam będą przeżywać  dni misyjne. Potem udadzą się do Rio de Janeiro i tam włączą się w rytm życia duchowego zaproponowany w ramach Światowych Dni Młodzieży.

– Bardzo nas cieszy, że naszym przewodnikiem będzie pracujący w Brazylii ks. Piotr Stępień, który pochodzi z naszej diecezji. Część osób pamięta, jak w czasie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, z wałów, z humorem typowym dla siebie, zachęcał wszystkich do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży, krzycząc: „Przyjedźcie, bananów wystarczy dla wszystkich”. Ci wszyscy, którzy znają żywiołowość, charyzmatyczną osobowość ks. Piotra połączoną z prostotą, wiedzą, że jego obecność nada całemu naszemu wyjazdowi szczególny charakter – mówi ks. Marek.

Szczegółowy program na http://www.diecezja.radom.pl/home-mainmenu-1/ogoszenia/77-ogolne/2133-rio-2013. Zainteresowani uczestnictwem w Światowym Dniu Młodzieży proszeni są o kontakt: marek.adamczyk@skauci-europy.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama