Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wrócili z parafialnych ferii w górach

To był ich kolejny wspólny wyjazd, drugi w czasie zimowej przerwy od zajęć szkolnych.

Zaczęło się od letniej eskapady, gdy wikariusz kończył pierwszy rok pracy w parafii. – Gdy rzuci się hasło wyjazdu, zawsze znajdą się chętni. Na nasz pierwszy wypad wybrała się grupa 75 osób – mówi ks. Przemysław Chrzanowski, wikariusz w radomskiej parafii Chrystusa Nauczyciela.

Brzmi lakonicznie, ale gdy uzmysłowi się sobie fakt, że prawie wszyscy to członkowie grona ministrantów i parafialnej scholi, najpierw pojawia się obraz, jak duża grupa młodych angażuje się w życie parafii.

Na zimowisko pojechało 51 osób. Grupa zorganizowana, a ks. Przemysława wspierało grono opiekunów posiadających odpowiednie kwalifikacje. Wspólny wypoczynek to okazja do umocnienia przyjaźni   Wspólny wypoczynek to okazja do umocnienia przyjaźni
Archiwum parafii
Na miejscu w Bukowinie Tatrzańskiej, obok stałej kwatery sprawdzonej i latem, i zimą, czekał na nich instruktor. – Prawie wszyscy jeżdżą na nartach, tylko kilka osób stawiało pierwsze kroki. Kolejne kilka chciało jeszcze potrenować pod okiem fachowca – mówi duszpasterz.

Większość dni spędzali na stoku (przecież po to wyjechali), ale każdy z nich rozpoczynali i kończyli modlitwą. Ksiądz celebrował Msze św. Zrobili też sobie dwie małe przerwy od szusowania. Jedna to wyjazd do Zakopanego, by pospacerować po Krupówkach, a druga to biologiczna odnowa na termach w Bukowinie.

Carvingi to najchętniej używane narty, a kaski to znak, że młodzi z Radomia dbają o bezpieczeństwo   Carvingi to najchętniej używane narty, a kaski to znak, że młodzi z Radomia dbają o bezpieczeństwo
Archiwum parafii
No cóż… ferie, ferie i po feriach. Ale zostają wspomnienia i plany. Ks. Chrzanowski chce w wakacje pojechać ze swoimi podopiecznymi na Mazury. Marzy mu się kajakowy spływ Krutynią. Z pewnością odpowiedzą, gdy rzuci się hasło.

I rzecz jeszcze jedna: te wyjazdy integrują młodzież. Uczestnicy jeszcze mocniej angażują się w to, co dzieje się w parafii. A doświadczenie pokazuje – o czym odpowiada duszpasterz – że ci, którzy dołączyli do grupy jadącej na wypoczynek, dołączą także do którejś z parafialnych grup.

Ks. Chrzanowski dziękuje wszystkim, którzy pomogli przygotować i zrealizować tegoroczne zimowisko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama