Nowy numer 41/2018 Archiwum

Aukcja na Dom Miłosierdzia

Dary przekazali m.in. abp Zygmunt Zimowski, bp Henryk Tomasik oraz Hanna Suchocka, była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej. Można było też wylicytować koszulkę Roberta Lewandowskiego.

Patronat nad XIV Wielkim Balem Charytatywnym, który odbył się w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych, objęła Hanna Suchocka, była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej. W Skarżysku reprezentowała ją Anna Kurdziel, radca Ambasady RP. Pomysłodawcą balu, a tym samym akcji wspierającej Dom Miłosierdzia, który znajduje się przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, jest jego kustosz ks. prał. Jerzy Karbownik. Jak co roku, powitał on zgromadzonych i podziękował za wsparcie inicjatywy.

W balu udział wzięło około 100 par. Wśród nich byli przedstawiciele władz, biznesu i kultury oraz działacze społeczni i polityczni. – Atrakcją był występ dziecięcej pary tanecznej ze Skarżyska. Zabawę umilał Follow Me Band z Kielc. Godzinnym występem bawił gości Krzysztof Kasowski „Kasa” – mówi Agnieszka Polak z sekretariatu sanktuarium. – Uzyskane pieniądze przeznaczone są na wsparcie noclegowni i kuchni dla ubogich   Inicjatorem balu jest ks. prał. Jerzy Karbownik (drugi z prawej)
Uzyskane pieniądze przeznaczone są na wsparcie noclegowni i kuchni dla ubogich
Archiwum Sanktuarium
Tradycyjnie w czasie zabawy prowadzona była aukcja, z której dochód przeznaczony zostanie na wydawanie posiłków potrzebującym i utrzymanie noclegowni dla bezdomnych w Domu Miłosierdzia – dodaje.

Z aukcji udało się zdobyć ponad 15 tys. zł. Przedmioty na nią przekazali m.in. abp Zygmunt Zimowski, bp Henryk Tomasik i ambasador Hanna Suchocka. Można było wylicytować kolekcję beatyfikacyjną Jana Pawła II platerowaną 24-karatowym złotem, cenną porcelanę, obraz przedstawiający Jana Pawła II podarowany przez abp. Zygmunta Zimowskiego, apaszkę i książkę Hanny Suchockiej „Rzymskie pasje”, koszulkę Roberta Lewandowskiego, piłkarza Borussii Dortmund, oraz wiele innych cennych przedmiotów.

Wielki Bal Charytatywny zorganizował Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy