Nowy numer 3/2021 Archiwum

Aukcja na Dom Miłosierdzia

Dary przekazali m.in. abp Zygmunt Zimowski, bp Henryk Tomasik oraz Hanna Suchocka, była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej. Można było też wylicytować koszulkę Roberta Lewandowskiego.

Patronat nad XIV Wielkim Balem Charytatywnym, który odbył się w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych, objęła Hanna Suchocka, była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej. W Skarżysku reprezentowała ją Anna Kurdziel, radca Ambasady RP. Pomysłodawcą balu, a tym samym akcji wspierającej Dom Miłosierdzia, który znajduje się przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, jest jego kustosz ks. prał. Jerzy Karbownik. Jak co roku, powitał on zgromadzonych i podziękował za wsparcie inicjatywy.

W balu udział wzięło około 100 par. Wśród nich byli przedstawiciele władz, biznesu i kultury oraz działacze społeczni i polityczni. – Atrakcją był występ dziecięcej pary tanecznej ze Skarżyska. Zabawę umilał Follow Me Band z Kielc. Godzinnym występem bawił gości Krzysztof Kasowski „Kasa” – mówi Agnieszka Polak z sekretariatu sanktuarium. – Inicjatorem balu jest ks. prał. Jerzy Karbownik (drugi z prawej)   Inicjatorem balu jest ks. prał. Jerzy Karbownik (drugi z prawej)
Uzyskane pieniądze przeznaczone są na wsparcie noclegowni i kuchni dla ubogich
Archiwum Sanktuarium
Tradycyjnie w czasie zabawy prowadzona była aukcja, z której dochód przeznaczony zostanie na wydawanie posiłków potrzebującym i utrzymanie noclegowni dla bezdomnych w Domu Miłosierdzia – dodaje.

Z aukcji udało się zdobyć ponad 15 tys. zł. Przedmioty na nią przekazali m.in. abp Zygmunt Zimowski, bp Henryk Tomasik i ambasador Hanna Suchocka. Można było wylicytować kolekcję beatyfikacyjną Jana Pawła II platerowaną 24-karatowym złotem, cenną porcelanę, obraz przedstawiający Jana Pawła II podarowany przez abp. Zygmunta Zimowskiego, apaszkę i książkę Hanny Suchockiej „Rzymskie pasje”, koszulkę Roberta Lewandowskiego, piłkarza Borussii Dortmund, oraz wiele innych cennych przedmiotów.

Wielki Bal Charytatywny zorganizował Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama