Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podaruj kroplę miłości z policją

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu organizuje honorową zbiórkę krwi. Jest ona realizowana w ramach kampanii prowadzonej przez Caritas „Podaruj Kroplę Miłości”.

– Pomimo ogromnego postępu medycyny dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach, np. dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa. Oddając krew, możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie, dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować! – mówi Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego KWP zs. w Radomiu. – Osoba, która otrzymuje twoją krew, jest ci nieznana, ale ta osoba jest czyimś ojcem, matką, dziadkiem lub przyjacielem. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym nie grozi ci zakażenie wirusami przenoszonymi tą drogą – dodaje.

Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona 21 lutego od 9.00 do 13.00 na parkingu  przed budynkiem ZW NSZZP na terenie KWP zs. w Radomiu przy ul. 11 Listopada 37/59. Krew może oddać osoba pełnoletnia (do 65. roku życia), zdrowa i ważąca nie mniej niż 50 kg. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości, można zjeść lekki beztłuszczowy posiłek.

Każdy krwiodawca otrzyma bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych: oznaczenie grupy krwi, badania wirusologiczne.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama