Nowy numer 43/2020 Archiwum

Niezwykła młodzież

Nagradzani są za to, że bezinteresownie pomagają. A robią to chętnie i z własnej woli.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu oraz Fundacja "Świat na Tak" wyróżnia i nagradza aktywnych, działających społecznie młodych ludzi z Radomia i okolic. Rozpoczął się nabór do kolejnej już XIV Radomskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Konkurs adresowany jest do młodych ludzi wyróżniających się nienaganną postawą w życiu codziennym m.in. wysoką kulturą osobistą, brakiem nałogów, empatią, życzliwością, skutecznością społecznego i wzorcotwórczego działania.

Organizatorem radomskiej edycji konkursu zainicjowanego przez Fundację "Świat
na Tak" jest Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu we współpracy z Gminą Miasta Radomia – Wydziałem Edukacji, Sportu i Turystyki. Konkurs przeprowadzany jest na dwóch poziomach: szkoły podstawowej – zwany "Ósemeczką" – kandydaci (10 - 13 lat) mogą uczestniczyć tylko w etapie lokalnym i szkoły gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej – zwany "Ósemką" – kandydaci (14- 19 lat) mogą uczestniczyć na poziomie lokalnym i ogólnopolskim. 

Zgłoszenia kandydatów ( w formie elektronicznej i papierowej) przyjmowane są

do 11 marca (od poniedziałku do piątku od 13.00 do 20.00) w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu przy ul. Chrobrego 7/9.

Na stronie Stowarzyszenia www.arka.radom są do pobrania: karta zgłoszeniowa oraz regulamin konkursu.

Przesłuchania kandydatów odbędą się 13 marca o 16.00 ("Ósemka") i 14 marca o 16.00  ("Ósemeczka") w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Chrobrego 7/9 w Radomiu.

Ogłoszenie wyników nastąpi w czasie XIV Radomskiej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałych.

Nagrodą dla laureatów jest wyjazd na kilkudniową wycieczkę. Dodatkowo laureaci dużej Ósemki wyjadą na XIX Ogólnopolski Finał – Galę Konkursu, która w tym roku odbędzie się w Rzeszowie.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr 48 360-69- 51 od poniedziałku do piątku od 13.00 do 20.00 oraz mailowo scmarka@poczta.fm


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama