Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na boisku kształtują się charaktery

Do udziału w turnieju zgłosiło się ponad 130 drużyn. Trzy z nich będą reprezentowały naszą diecezję w ogólnopolskich rozgrywkach, które w tym roku odbędą się w Radomiu.

Już po raz trzynasty rozgrywane są Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. Eliminacje rozpoczęły się 23 lutego w Radomiu na dwóch halach i w Wierzbicy. Za tydzień kolejna tura eliminacji w Żarnowie, Wierzbicy i Radomiu. 16 drużyn z każdej kategorii wiekowej zagra w finałach, które będą rozgrywane 13 kwietnia w Żarnowie (szkoły podstawowe) i Opocznie (gimnazja, szkoły średnie). Wcześniej wszyscy finaliści spotkają się na Mszy św. o 9.00 w opoczyńskiej kolegiacie św. Bartłomieja.

Mistrzostwa organizują parafie: św. Bartłomieja w Opocznie i św. Mikołaja w Żarnowie. Koordynują je księża: Ireneusz Szustak, Maciej Jakubowski, Damian Drabikowski i Krzysztof Andaś. – Dobrze, że takie turnieje są, a my, duszpasterze, zachęcamy tych młodych, by wyszli na boisko. Sport pomaga w wychowaniu młodych ludzi, przede wszystkim w kształtowaniu ich charakterów – mówi ks. Ireneusz Szustak. – Myślę, że udział w mistrzostwach daje ministrantom poczucie przynależności do większej wspólnoty, nie tylko tej parafialnej. Tu mogą zobaczyć, że jest ich więcej. Widać to nie tylko na boisku, ale również na tej wspólnej Mszy św., co udało nam się wprowadzić. Wszyscy ministranci uczestniczą w Eucharystii w komżach lub albach – dodaje.

Organizatorzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem turnieju   Organizatorzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem turnieju
Marta Deka/GN
Trzy najlepsze drużyny z poszczególnych kategorii będą reprezentowały naszą diecezję na VIII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar „KnC”, które w tym roku 1 i 2 maja odbędą się w Radomiu. Organizuje je nasza diecezja wspólnie z Urzędem Miejskim. - Trwają już dosyć szczegółowe przygotowania, bo czasu jest coraz mniej. Poszczególne diecezje już zgłaszają swoich mistrzów z eliminacji. Jest to duża impreza i duże wyzwanie, ponieważ do Radomia przyjeżdża na te dwa dni około 110 drużyn, a więc ponad 1200 ministrantów – mówi ks. Ireneusz.

Taka impreza jest też doskonałą okazją do promocji i Radomia, i naszej diecezji. Ministranci nie tylko będą grać w piłkę nożną na halach, ale zwiedzą też miasto i odwiedzą katedrę. Ważne jest też to, że będą razem, bo turniej ma być nie tylko pięknym przeżyciem duchowym i sportowym, ale ma integrować całą Służbę Liturgiczną w Polsce.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama