Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Namaszczeni

U grobu tego libańskiego pustelnika w ciągu 100 lat dokonało się ponad 24 tys. udokumentowanych uzdrowień.

Specjalnym gościem Parafialnego Dnia Chorego w radomskim kościele pw. św. Pawła Apostoła na Janiszpolu był ks. prał. Jarosław Cielecki, wieloletni pracownik i dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego. Ks. Cielecki przywiózł ze sobą relikwie bł. Jana Pawła II i św. Charbela. Przedstawił też sylwetkę tego świętego. Był to libański mnich, pustelnik, cudotwórca i uzdrowiciel żyjący w latach 1828–1898. Już za życia uważany był za osobę świętą, a ludzie szukali u niego wsparcia, prosząc o pomoc i orędownictwo. Po śmierci o. Charbela przez wiele lat jego ciało nie ulegało żadnym zmianom, wydzielało przyjemny zapach i specyficzną oleistą ciecz.

Nasączone nią i rozdawane jako relikwie kawałki materiału uśmierzały ból i przywracały zdrowie. Ksiądz prałat przywiózł obok relikwii świętego olej, który ofiarowali mu ojcowie maronici, gdy realizował w Libii film o św. Charbelu w klasztorze w Annaya, w którym kiedyś przebywał. Film powstał na zamówienie ojca świętego Benedykta XVI. Dzień Chorego rozpoczął się od modlitwy różańcowej. Po niej udzielono sakramentu namaszczenia chorych. Msza św. poprzedziła modlitwy wstawiennicze i namaszczenie wszystkich potrzebujących olejem św. Charbela.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma