Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Radomski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • HISTORIA DIECEZJI
  • Nasze media
    • MAŁY GOŚĆ
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Patronaty

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
  • GN 17/2026
    GN 17/2026 Dokument:(9685120,Zajęcie podwyższonego ryzyka)
radom.gosc.pl → Wiadomości z diecezji radomskiej → Grali twardo, ale przeciwnika szanowali

Grali twardo, ale przeciwnika szanowali przejdź do galerii

Puchar zwycięskiej drużynie z Białegostoku wręczył bp Henryk Tomasik  
Puchar zwycięskiej drużynie z Białegostoku wręczył bp Henryk Tomasik
Marta Deka/GN

– Gratuluję zwycięzcom. Cieszę się, że zawodnicy z Radomia okazali się dżentelmenami – powiedział bp Henryk Tomasik. I dodał, że w sporcie bardzo ważna jest cnota i wspólne realizowanie celów.

Marta Deka

|

GOSC.PL

0 FB Twitter
drukuj wyślij

Do Radomia przyjechało 19 drużyn kleryckich z całej Polski. Uczestniczyli w V Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Halowej Piłce Nożnej. Organizowało je nasze seminarium, ponieważ radomscy alumni w ubiegłym roku w Biłgoraju po raz drugi zostali mistrzami. - Dwa lata temu też organizowaliśmy finały, więc mieliśmy już doświadczenia. Wiadomo, kosztowało nas to dużo pracy. Musieliśmy te przygotowania pogodzić z obowiązkami seminaryjnymi, ale dzięki uprzejmości rektora ks. Jarosława Wojtkuna, prefekta ks. Pawła Gogacza, który włożył bardzo dużo pracy w organizację, całego zarządu i sponsorom udało się taki turniej przeprowadzić. Chcę im wszystkim podziękować – mówi Marcin Pietras, alumn V roku.

Rozgrywki odbyły się na dwóch radomskich salach: w Gimnazjum nr 22 im. Karola Wojtyły oraz na hali sportowej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Zwyciężyła drużyna z Białegostoku, drugie miejsce zajął zespół z Zamościa, a trzecie klerycy z Kielc. Najlepszym zawodnikiem turnieju został al. Krzysztof Sosnowski z Zamościa, najlepszym strzelcem Karol Chrzęszczyk z Kielc, który zdobył 13 bramek, a najlepszym bramkarzem Robert Marys z Białegostoku. – Poziom rozgrywek był wysoki. Zawodnicy grali twardo, ale z poszanowaniem przeciwnika. Nasza drużyna wyszła z grupy. W ćwierćfinale stoczyła z Białymstokiem wyrównany, zakończony remisem mecz. Odpadliśmy w rzutach karnych, ale to już jest loteria – dodaje al. Marcin.

Puchary i medale w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego wręczali: bp Henryk Tomasik, wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek i rektor ks. Jarosław Wojtkun. – Sport uczy wielu cech. Z tradycji olimpiad do kultury współczesnej, ale także do teologii przeszło jedno bardzo ważne określenie virtus - cnota. Życzę, aby virtus w różnych wymiarach była podstawą zwycięstwa każdego z tu obecnych. Sport uczy wspólnotowego wysiłku i realizowania pewnych celów właśnie razem. Życzę wam, aby to udawało się realizować na boisku, a przede wszystkim w pracy duszpasterskiej – powiedział bp Henryk. – Podczas spotkania z Benedyktem XVI jeden z przemawiających do niego chłopców powiedział: "Ty jesteś naszym kapitanem". Życzę, abyśmy wszyscy byli taką zgraną dobrą drużyną i realizowali Boży plan ewangelizowania świata. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję organizatorom – dodał.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: bp Henryk Tomasik, prezydent Andrzej Kosztowniak, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego Zbigniew Łukasik i rektor WSD ks. Jarosław Wojtkun.


 

« ‹ 1 › »
Kleryckie mistrzostwa Polski w Radomiu

WIARA.PL DODANE 03.03.2013 AKTUALIZACJA 03.03.2013

Kleryckie mistrzostwa Polski w Radomiu

V Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Halowej Piłce Nożnej odbyły się w Radomiu. Rozgrywki prowadzone były na dwóch halach: Gimnazjum nr 22 im. Karola Wojtyły i Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Mistrzostwo wywalczyła drużyna z Białegostoku, drugie miejsce zajął zespół z Zamościa, a trzecie klerycy z Kielc. Najlepszym zawodnikiem został al. Krzysztof Sosnowski z Zamościa, najlepszym strzelcem Karol Chrzęszczyk z Kielc, a najlepszym bramkarzem Robert Marys z Białegostoku. Turniej rozpoczęli: prorektor Uniwersytetu prof. Zbigniew Kosma i ks. Paweł Gogacz. Zdjęcia: Marta Deka/GN, ks. Zbigniew Niemirski/GN  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • FORMACJA DO KAPŁAŃSTWA
  • MISTRZOSTWA POLSKI WYŻSZYCH SEMINARIÓW DUCHOWNYCH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
  • WYŻSZE SEMIANRIUM DUCHOWNE W RADOMIU

Polecane w subskrypcji

  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Jak dogodzić Trumpowi
    • Felieton
    Jak dogodzić Trumpowi
    Marek Magierowski
  • Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    • Polska
    Zamrażarka edukacyjna. Co dalej z projektem „TAK dla religii i etyki”?
    Przemysław Kucharczak
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X