Nowy numer 2/2021 Archiwum

Miejcie odwagę wyjść

W Radomiu będą modlić się za papieża Franciszka i odkrywać swoje misyjne powołanie.

W Niedzielę Palmową, 24 marca, przeżywać będziemy diecezjalne obchody XXVIII Światowego Dnia Młodzieży. Benedykt XVI, wzywając młodych do podjęcia misyjnego trudu, na hasło tego wydarzenia wybrał słowa „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Tradycyjnie tego dnia w Radomiu organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpocznie się o 20.00 pod kościołem św. Jana. – Dbamy o to, żeby była to droga wyciszona, rozmodlona, by był to czas na skupienie i osobistą modlitwę – mówi diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Marek Adamczyk. – Dwie stacje Drogi Krzyżowej będą miały nietypową formę. Przy jednej z nich inscenizację wystawi młodzież pod kierunkiem ks. Tomasza Waśkiewicza, a przed Urzędem Miejskim będzie prezentacja multimedialna – dodaje.

Nabożeństwo zakończy się w radomskiej katedrze. Tu jego uczestnicy pomodlą się w intencji papieża Franciszka. Każdy z nich dostanie książeczkę zawierającą treść orędzia, jakie do młodych skierował Benedykt XVI, i homilii, którą w dniu inauguracji pontyfikatu wygłosił papież Franciszek.

– Serdecznie zapraszam na Drogę Krzyżową nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców Radomia i okolic. Będziemy modlić się za papieża Franciszka. Wszyscy pamiętamy przejmujący moment, kiedy 13 marca nowy papież poprosił wiernych zgromadzonych przed Bazyliką św. Piotra o modlitwę za siebie. Ojciec święty oczekuje naszej modlitwy – mówi bp Henryk Tomasik. – Niech ten dzień stanie się dla nas też szczególną okazją do zamanifestowania swojej wiary. Benedykt XVI napisał w swoim orędziu, skierowanym na ten rok do młodzieży: „Drodzy młodzi, pozwólcie, aby kierowała wami moc miłości Boga, niech ta miłość zwycięży skłonność do zamykania się we własnym świecie, we własnych problemach, własnych przyzwyczajeniach, miejcie odwagę wyjść poza siebie, by iść ku innym i prowadzić ich na spotkanie z Bogiem” – dodaje.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama