Nowy numer 33/2018 Archiwum

To były muzyczne rekolekcje

W Kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach odbył się koncert pieśni pasyjnych „Adoramus Te, Christe”.

Pieśni wykonywał Dziewczęcy Chór Kameralny „Portamento” z Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach pod dyrekcją dr Bożeny Magdaleny Mrózek. W skład zespołu wchodzą: Kamila Jankowicz, Paulina Ragan, Karolina Grzeszczyk, Kinga Łukawska, Wiktoria Krężel, Anna Połeć, Katarzyna Głowacka, Karolina Pacek, Anna Garbala, Aleksandra Krzciuk, Diana Nowak, Karolina Gacoń, Ewa Perez Cruz. Chór w ubiegłym roku obchodził 20-lecie istnienia. W swoim repertuarze ma utwory z różnych epok, od późnego średniowiecza po współczesność. Często bierze udział w festiwalach, przeglądach i konkursach muzyki sakralnej i świeckiej zdobywając nagrody i wyróżnienia. Między innymi został laureatem Grand Prix XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”, który odbył się w ubiegłym roku w Radomiu. Chórzystki koncertowały też poza granicami naszego kraju, np. w Niemczech, Anglii, Czechach i na Ukrainie.

W starachowickim kościele Wszystkich Świętych dziewczęta śpiewały podczas Mszy św. Po Eucharystii wykonywały pieśni o tematyce pasyjnej kompozytorów europejskich od średniowiecza po współczesność. Kontemplacja i zaduma towarzyszyły słuchaczom podczas tych „muzycznych rekolekcji” wielkopostnych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma