Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pokazali swoje talenty

Przedstawienie miało miejsce w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Jego twórcy i wykonawcy otrzymali wielkie brawa.

„Uwewnętrznienie – Mysterium” to tytuł spektaklu, na który zaprosili uczniowie klas wokalnych, instrumentalnych i rytmiki Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia im. Oskara Kolberga w Radomiu oraz ich opiekunowie. – Jest to zaproszenie do medytacji, którą prowokujemy, używając specyficznej formy teatralnej, opartej na możliwości użycia muzyki, i to muzyki o bardzo dużej wartości. Wokaliści i instrumentaliści ZSM, zafascynowani sakralną muzyką, chcieli to pokazać na scenie. Zaproponowałem zainscenizowanie sekwencji poetyckich zawartych w twórczości Romana Brandstaettera. I tak powstało nasze autorskie przedstawienie, które nazwaliśmy „Uwewnętrznienie – Mysterium” – powiedział przed spektaklem aktor Jerzy Stępkowski, reżyser przedstawienia i pedagog artystyczny szkoły.

Widzowie usłyszeli i zobaczyli na s   Jerzy Stępkowski chwilę przed próbą generalną
Krystyna Piotrowska/GN
cenie: Aleksandrę Skrok, Joannę Górską, Agatę Smorongiewicz, Weronikę Kober, Katarzynę Szary, Ewę Kucharczyk, Milenę Kusztal, Agatę Kuczmerę, Marię Sienkiewicz, Paulinę Rawę, Magdalenę Milczarską, Huberta Kowalczyka, Artura Wójcika i Pawła Buckiego. Instrumentalistów: Annę Bielec, Magdalenę Folwarską, Weronikę Molińską, Maję Żuchowską i Patryka Lipę.  Emilia Żaczek, Emilia Ziółek, Emila Orzechowska, Marta Kaca, Julia Frejtag i Alicja Grochala stworzyły zespół improwizacji ruchowej.

Kierownictwo muzyczne – Przemysław Zych. Pedagodzy artystyczni to: Monika Świostek, Agata Dobrowolska, Anna Sowa, Grzegorz Pazik, Wanda Dąbrowska, Władysława Denysowa i Paweł Skowroński.

Twórcom i wykonawcom podziękował bp Henryk Tomasik. Złożył także wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

 


  Młodzi instrumentalisci
Krystyna Piotrowska/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma