Nowy numer 23/2021 Archiwum

Zaadoptuj zagrożone dziecko

Diecezja radomska od wielu lat włącza się w dzieło duchowej adopcji. Do końca 2012 r. do Księgi Życia wpisano 4265 osób. I wciąż ich przybywa.

Dzień Świętości Życia ustanowił Jan Paweł II w 1988 r. Związany jest z uroczystością Zwiastowania Pańskiego. Jego obchody w Radomiu organizuje Duszpasterstwo Rodzin. – Hasło tego roku duszpasterskiego „Być solą ziemi” stanowi wezwanie dla wszystkich, a szczególnie katolików, aby z szacunkiem pochylić się nad ludzkim życiem. Każdy z nas jest „solą ziemi”, jeśli zapali światło miłości w sercach zamkniętych na dar życia. Przestrzeganie prawa do życia jest warunkiem przestrzegania wszystkich praw ludzkich – mówi duszpasterz rodzin naszej diecezji ks. Sławomir Adamczyk.

8 kwietnia o 18.00 w kościele OO. Bernardynów młodzież z piątego gimnazjum w Radomiu wystawi program słowno-muzyczny „Skaza”. O 18.30 Mszy św. przewodniczył będzie bp Henryk Tomasik. Wtedy chętni będą mogli podjąć się Dzieła Duchowej Adopcji. – To dobra okazja, by zatroszczyć się o życie tych najbardziej bezbronnych, poczętych, ale jeszcze nie narodzonych dzieci – mówi Małgorzata Górka, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

Duchowa Adopcja trwa 9 miesięcy, tyle ile ciąża. Polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. – Do modlitwy warto dołączyć dowolne postanowienia, na przykład częstą spowiedź i Komunię św., czytanie Pisma świętego, post, walkę z nałogami, czy pomoc potrzebującym. Jednorazowo można adoptować wyłącznie jedno dziecko, którego imię zna tylko Bóg – wyjaśnia pani Małgorzata.

Po Eucharystii odbędzie się procesja ze świecami pod figurę Maryi Matki Życia, gdzie będzie miało miejsce zawierzenie wszystkich obrońców życia Matce Bożej.

Wszystko o Dniu Świętości Życia znajdziesz TUTAJ
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama