Nowy numer 48/2020 Archiwum

„Arka” pomoże dobrze zainwestować

Jak gospodarować pieniędzmi i pozyskiwać środki, by utrzymać się na fali? Jak zapewnić sobie stabilność finansową na lata dzięki kapitałom żelaznym? Czym są fundusze wieczyste i dlaczego tradycja ich zakładania odradza się po latach? – o tym będą mówić na seminarium.

Centrum Młodzieży „Arka” organizuje w Radomiu seminarium dla organizacji pozarządowych i samorządów lokalnych. Spotkanie odbędzie się w ramach wspólnego projektu edukacyjnego Narodowego Banku Polskiego i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce: „Dobrze inwestuj w dobro! Nowe horyzonty zarządzania finansami na rzecz dobra wspólnego”. Jego głównym celem jest promowanie wiedzy z zakresu zarządzania finansami, optymalizacji kosztów, pozyskiwania nowych źródeł finansowania oraz zabezpieczenia finansowego organizacji pozarządowych dzięki budowie tzw. kapitałów żelaznych.

Samorządy lokalne i organizacje pozarządowe to naturalni partnerzy na rzecz dobra wspólnego, stąd do nich przede wszystkim skierowane jest seminarium. Ale do udziału w spotkaniu zaproszeni są również przedstawiciele lokalnej społecznej, środowiska biznesowe oraz media. – Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się więcej na temat skutecznego pozyskiwania środków na działalność organizacji, bezpiecznego zarządzania inwestycjami oraz współpracy samorządu lokalnego i organizacji pozarządowych m.in. poprzez regranting, czyli przekazanie otrzymanej przez organizację dotacji innym podmiotom, nie będącym stronami umowy. W czasie seminarium zostaną przedstawione wyniki badania na temat współpracy samorządów i organizacji pozarządowych, a także badania dotyczące zarządzania finansami w III sektorze – mówi Kamila Kapciak, koordynatorka projektu z ramienia „Arki”. – Z kolei tematem spotkania dotyczącego działalności Narodowego Banku Polskiego będzie „System finansowy, polityka monetarna i rola banku centralnego”. W tej części zostaną zaprezentowane artykuły, animacje i gry wyjaśniające mechanizmy zachodzące na rynku finansowym w Polsce oraz najnowsza kampania społeczna „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!” – dodaje.

Seminarium odbędzie się 26 kwietnia o 10.00 w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego. Może wziąć w nim udział tylko 100 osób. Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie Centrum Młodzieży „Arka” (pl. Stare Miasto 2, tel. 604 472 209). Więcej informacji o projekcie znajdziesz TUTAJ.

"Gość Niedzielny" jest patronem medialnym seminarium.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama