Nowy numer 33/2018 Archiwum

Z niełatwej misji wrócili z tarczą

Stoisko radomskie na Hannover Messe 2013 cieszyło się dużym zainteresowaniem. Padło wiele pytań ofertowych, a to dobrze rokuje na przyszłość.

– Było to drugie po Hannover Messe 2012 wspólne przedsięwzięcie tego rodzaju, organizowane we współpracy miasta z przedsiębiorstwami branży metalowej. Przedsiębiorcy uczestniczący w misji są zadowoleni z jej efektów i nawiązania kontaktów, które dają szansę na wymierne rezultaty w przyszłości. 

Współpraca Gminy Miasta Radomia i radomskiej branży metalowej będzie kontynuowana. – Już pojawiają się nowe propozycje i być może już wkrótce nasi przedsiębiorcy będą mieli okazję promować miasto na targach Subcon w Birmingham – informuje Ryszarda Kitowska z kancelarii prezydenta Radomia.

  Oficjalna delegacja władz miasta i przedsiębiorców
Archiwum UM w Radomiu
– Mamy z przedsiębiorcami wspólne cele, polegające na czynnym pozyskiwaniu nowych inwestorów, kształtowaniu pozytywnego wizerunku biznesowego gminy i promowaniu jej jako miejsca atrakcyjnego inwestycyjnie i przyjaznego dla inwestorów Fakt, że konsekwentnie robimy to wspólnie z przedsiębiorcami radomskimi, pokazuje wiarygodność miasta. Dajemy wyraźny sygnał, że panuje tu dobry klimat współpracy z przedsiębiorcami, że Radom jest otwarty na współpracę gospodarczą – mówi prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Tegoroczna misja była współfinansowana przez Gminę Miasta Radomia oraz uczestników w składzie: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o., GGG Sp. z o.o, Instytut Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy, P.P.H. Radmot Jan Stańczyk, Precision Machine Parts Poland Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Techniczne Bartech Bogdan Majewski, Zakład Produkcyjny Prozamet. Gminę Miasta Radomia reprezentował Prezydent Miasta Radomia Andrzej Kosztowniak, Wiceprezydent Krzysztof Ferensztajn – odpowiedzialny za kwestie gospodarcze, Dyrektor Kancelarii Prezydenta Artur Standowicz oraz pracownicy Biura Obsługi Inwestora pod kierownictwem Rafała Grzeszczyka.

  Studenci i uczniowie z Radomia
Archiwum UM w Radomiu
W ramach przedsięwzięcia radomskie firmy sfinansowały jednodniową wizytę dwudziestoosobowej grupy studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego oraz Zespołu Szkół Technicznych na targach w Hanowerze. Na czele grupy stanęli prof. dr hab. inż. Wojciech Blajer – dziekan Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, dr inż. Zbigniew Siemiątkowski – prodziekan Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu oraz mgr inż. Antoni Posiadała, reprezentujący Zespół Szkół Technicznych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma