Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wielka misja na placach Radomia i Starachowic

Muzyką, śpiewem i świadectwami na placach miast przekonują, że Chrystus zmartwychwstał i pragnie obdarować każdego swoim życiem.

W Roku Wiary Droga Neokatechumenalna w porozumieniu z Papieską Radą ds. Świeckich i ds. Nowej Ewangelizacji organizuje na całym świecie w okresie wielkanocnym ewangelizację na placach.

Poza manifestacją paschalnej radości i wiary, misja ta jest okazją do obwieszczenia Dobrej Nowiny, że Chrystus zmartwychwstał i wstąpił do nieba, że oręduje teraz za każdym człowiekiem i pragnie obdarować go swoim życiem.

Takie spotkania ewangelizacyjne odbywają się w dwóch miastach naszej diecezji: Radomiu i w Starachowicach. Pierwsze spotkanie miało miejsce 14 kwietnia. Kolejne odbędą się 21 i 28 kwietnia oraz 5 maja. W Radomiu o 16.00 na Placu Jagiellońskim i na Osiedlu Borki (ul. Pawia). W Starachowicach na placu przy Alei Amii Krajowej (dawny „Manhattan”) o 15.30.

Wspólnoty Neokatechumenalne serdecznie zapraszają do włączenia się w tę manifestację wiary i proszą o przyprowadzenie na nią bliskich, szczególnie młodzieży.

Akcja „Wielka Misja na Placach” zrodziła się w środowisku Neokatechumenatu rzymskiego. Jej pomysłodawcą był Kiko Argüello, który zaproponował w ramach obchodów Roku Wiary głoszenie Dobrej Nowiny na 100 placach Rzymu. Przedsięwzięcie szybko zyskało zwolenników w ponad 120 krajach na świecie. W sumie neokatechumeni głoszą Dobrą Nowinę na ponad 10 tys. placach, w tym na trzech naszej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama