Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Działaj Lokalnie" VIII - rozdajemy granty!

W tym roku do udziału w programie zaproszone są organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które mają swoją siedzibę lub planują prowadzić działania w gminach: Borkowice, Chotcza, Iłża, Jastrzębia, Jedlińsk, Kowala, Lipsko, Pionki, Sienno, Solec nad Wisłą, Zakrzew.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu jest Ośrodkiem Działaj Lokalnie  (ODL) i od 20005 roku uczestniczy w Programie „działaj Lokalnie „ polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Dotacje, otrzymywane w ramach Programu są wsparciem na realizację projektów, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego.

Celem „Działaj Lokalnie” jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Realizacji Programu służy organizowanie konkursów grantowych, w ramach których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości (do 20000 mieszkańców). – Od 2004 roku przekazaliśmy na terenie powiatu radomskiego i powiatu lipskiego 76 dotacji na łączną kwotę 324 550 zł i w tym roku przekażemy kolejne granty w wysokości 55 000 zł. Te granty zostaną przeznaczone na 11 gmin. Konkurs „Działaj Lokalnie” jest adresowany do stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, ale również do grup nieformalnych. Na przykład grupa 4-5 osób chce coś zrobić na swoim osiedlu czy na terenie swojej gminy. Konkursy grantowe mają na uwadze dobro wspólne. Co jest tym dobrem wspólnym? To jest to, co służy nam wszystkim, co jest w zasięgu naszego życia, naszego działania, naszego bytowania. Poprzez Program „Działaj Lokalnie” wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej miejscowości. Dajemy granty w wysokości do 6000 zł. Może to nie są jakieś duże pieniądze, ale pozwalają zrobić bardzo wiele ciekawych rzeczy – powiedział ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”.

W tym roku do udziału w programie zaproszone są organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które mają swoją siedzibę  lub planują prowadzić działania w gminach: Borkowice, Chotcza, Iłża, Jastrzębia, Jedlińsk, Kowala, Lipsko, Pionki, Sienno, Solec nad Wisłą, Zakrzew.

– Wnioski można składać do 15 czerwca. W tym roku po raz pierwszy nie składamy wniosków w wersji papierowej. Należy je składać poprzez generator wniosków dostępny na stronie www.dzialajlokalnie.pl lub pobrać ze strony www.arka.radom.pl, wypełnić i odesłać e-mailem na adres kamilakapciak.arka@gmail.com. W piątek, 10 maja zapraszamy na szkolenie dotyczące aplikowania do Programu „Działaj Lokalnie”. Szkolenie odbędzie się w siedzibie „Arki” przy Pl. Stare Miasto 2 o 16.00. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń – poinformowała Kamila Kapciak.

Zgłoszenia są przyjmowane mailowo: kamilakapciak.arka@gmail.com. Kolejne szkolenie przewidziane jest 17 maja o 12.00, również na Pl. Stare Miasto 2.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama