Nowy numer 42/2020 Archiwum

Będą wyjątkowe dla wszystkich

Osoby niepełnosprawne żyją wśród nas. Od nich możemy się uczyć bezinteresownej przyjaźni. O tym będzie mógł się przekonać każdy, kto weźmie udział w Dniach Godności.

16 maja (czwartek) rozpoczną się X Radomskie Dni Godności. O 12.00 w kościele św. Jana (fara) w intencji osób niepełnosprawnych będzie sprawowana Msza św. Potem ul. Żeromskiego na plac przed Urzędem Miejskim przejdzie barwny korowód. Tu osobom niepełnosprawnym zostanie przekazany klucz do miasta. A potem zacznie się zabawa, która potrwa trzy dni. Jeszcze tego samego dnia o 14.00 rozpoczną się integracyjne występy artystyczne, a na kiermaszu będzie można oglądać i kupować ozdoby wykonane przez osoby niepełnosprawne.

17 maja (piątek) na koncert integracyjny do swojej siedziby zaprasza MOK „Amfiteatr”. Wystąpi zespół Kredensi, znany z wykonywania światowych przebojów muzyki rozrywkowej. Ostatniego dnia imprezy (w sobotę) MOSiR zaprasza na festyn sportowo-rekreacyjny (13.00-17.00) nad zalewem na Borkach. Będzie mnóstwo sportu, m.in. regaty kajakowe, nauka strzelania z łuku, konkursy siatkarskie, ping-pong, badminton, dart, zajęcia sprawnościowe. Każdy w miarę potrzeb i możliwości znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie oczywiście muzyki i tradycyjnie grochówki.

– Na dziesiąte już Dni Godności zapraszam wszystkich mieszkańców Radomia. To są wyjątkowe dni dla nas wszystkich, bo wtedy pragniemy podziękować osobom niepełnosprawnym za to, co dla nas robią. A możemy się od nich wiele nauczyć. Uczą nas bezinteresownej przyjaźni, pokazują hart ducha, pokazują, jak cieszyć się drobiazgami. Jest to dla nas wielka nauka i wielka wartość. Chcemy w tych dniach szczególnie podkreślić to, że żyją wśród nas. Chcemy powiedzieć im: "dziękuję" i chcemy wspólnie bawić się i cieszyć – zaprasza wiceprezydent Radomia Anna Kwiecień.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama