Nowy numer 43/2020 Archiwum

Obierz kierunek na rodzinę

Radomskie środowiska związane z promocją małżeństwa i rodziny zapraszają w niedzielę, 26 maja, do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny.

Marsze dla Życia w naszej diecezji odbędą się jeszcze w Opocznie (informacja tutaj) i Skarżysku-Kamiennej (informacja tutaj).

– Uczestnictwo w Marszu będzie wyrazem wdzięczności za nasze rodziny oraz zwróceniem uwagi na rodzinę jako podstawową wartość w życiu każdego człowieka, narodu i całego społeczeństwa. Będzie to okazja pokazania wartości rodziny oraz zamanifestowania piękna zdrowej rodziny opartej na sakramentalnym małżeństwie mężczyzny i kobiety – mówi diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Sławomir Adamczyk.

Organizatorzy są przekonani, że dzięki temu skuteczniej uda się im realizować postulaty pro-life i pro-familia. Liczą także na poparcie swoich działań wśród samorządowców i znanych lokalnie osób.

Organizowany w tym roku pod hasłem „Kierunek rodzina” Marsz rozpocznie się o godz. 15 Mszą św. w kościele św. Jana (fara), której będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik. Po Eucharystii, około godz. 16.30, wyruszy ulicami Rwańską i Żeromskiego pod Urząd Miasta (Plac Corazziego).

Tam odbędzie się Festyn Rodzinny, nastąpi też rozstrzygnięcie konkursów plastycznego i literackiego oraz wręczenie nagród. Z programem artystycznym wystąpią: Marlena Beresińska (vocal) i Joanna Pawlina (vocal i gitara). Nie zabraknie dobrej zabawy.

Wśród uczestników Marszu dla Życia i Rodziny będą rozprowadzane ulotki z kuponem, który należy wypełnić i wrzucić do skrzynki pocztowej, a jeśli ktoś wypełni go od razu, do pojemnika ustawionego przez organizatorów.

Zebrane kupony umożliwią otrzymanie pamiątkowego certyfikatu uczestnictwa oraz oferty książki Jacka Polikowskiego, poświęconej rodzinie.

– Serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa w Marszu dla Życia i Rodziny. Jest on naszą wspólną radością wynikającą z tego, że tu, gdzie jesteśmy, gdzie żyjemy, cenimy sobie nasze rodziny i chcemy tym doświadczeniem podzielić się  ze wszystkimi, którzy przyjdą – zachęca do udziału w Marszu jego koordynator Henryk Byzdra.

Honorowy patronat nad imprezą objęli bp Henryk Tomasik i prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. „Gość Niedzielny” jest patronem medialnym.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama