Nowy numer 33/2018 Archiwum

Taniec w chmurach

W ramach "JuwenDAliów 2013" zapraszamy 23 maja na spotkanie z o. Adamem Szustakiem w kościele św. Jadwigi o 19.00. To zaproszenie jest też dla Ciebie.

Na parkingu przy ul. Chrobrego, przed budynkiem uniwersytetu, grupa studentów zaprasza do wspólnej zabawy. Tańczą, podskakują. Trochę jak na złość załamała się pogoda.

Wieje silny i zimny wiatr. Ale to nie jest dla nich przeszkodą. – Dobrze, że nie pada – mówią. Atrakcją tego spotkania jest podnośnik koszowy. Pierwsze unoszą się w nim dwie studentki. – Ale fajnie wyglądacie tam na dole – wołają i tańczą na tle chmur.  Zapraszają przechodniów do wspólnej zabawy. Atmosfera staje się coraz gorętsza, choć wiatr nie ustaje.

– Dziś rozpoczęła się 42. Radomska Wiosna Studencka. W jej ramach, jako Duszpasterstwo Akademickie, zaczynamy imprezami towarzyszącymi pod hasłem "JuwenDAlia 2013". Na początek proponujemy tańce integracyjne. Zaraz będzie wieczór gier planszowych i komputerowych. Chcemy pokazać, że w gronie znajomych warto się spotkać i wspólnie bawić. Zapraszamy na jutro. Nasz JuwenDAliowy rodzynek o. Adam Szustak, dominikanin, będzie miał konferencję na temat "Miłość, chemia czy ekonomia".  Spotykamy się w kościele św. Jadwigi w Radomiu o godz. 19 – zaprasza, w imieniu duszpasterzy akademickich, ks. Artur Chruślak.

  Nie każdy mógł jak one tańczyć w chmurach
Krystyna Piotrowska /GN

JuwenDAlia są też promocją Duszpasterstwa Akademickiego. – Środowisko akademickie potrzebuje czegoś więcej. Chcemy pokazać, że studenci, to nie tylko brać, która w czasie Wiosny Studenckiej pije piwo. Chcemy pokazać, że można bawić się inaczej. Jako Duszpasterstwo Akademickie chcemy promować wartości, które dają coś więcej. Jutro spotkamy o. Adama, niesamowitą postać. O. Adam w środowiskach akademickich innych miast jest bardzo znany. Fajnie, że do nas przyjeżdża, że będzie wśród nas, że go usłyszymy. Oczywiście nasze spotkania są otwarte dla wszystkich – powiedział Tomasz Motyka.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma