Nowy numer 33/2018 Archiwum

Tylko dla mężczyzn!

22 czerwca pod hasłem „Mężczyzna strażnikiem rodziny, tradycji i tożsamości” wyruszy VII Nocna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium MB Pocieszenia w Błotnicy.

Pielgrzymkę organizuje Radomska Rada Rycerzy Kolumba działająca przy parafii MB Częstochowskiej. – Ta inicjatywa bardzo nam się rozrasta. Zaczynało nas 78, a w zeszłym roku było już 280. Cieszymy się z tego. Zastanawiamy się, czy nie zrobić dwóch grup. W tym roku ofiary, które złożą pielgrzymi, przeznaczamy na świetlicę socjoterapeutyczną dla dzieci przy radomskiej parafii MB Częstochowskiej, bo jeśli nie będziemy inwestować w najmłodsze pokolenie, to nie wiadomo, w którym kierunku pójdzie – mówi Andrzej Prusiński, koordynator pielgrzymki.

Organizatorzy zapewniają, że nie trzeba się bać tej pielgrzymki. Dochodzą do nich głosy, że ktoś nie pójdzie, bo maszeruje się nocą i jest ciężko.

– Nasza pielgrzymka jest dobrze zorganizowana logistycznie. Mamy pomoc medyczną, wydajemy ciepły posiłek, jest bus, który w każdym momencie może kogoś zabrać w przypadku jakiejś niedyspozycji – zapewnia koordynator. – Nie trzeba się jej bać także pod względem ideologicznym. Nikt tam nikogo do niczego nie namawia. Uparcie podkreślam, że nie jest to pielgrzymka mężczyzn świętych, ale po prostu pielgrzymka mężczyzn. Jeśli ktoś znalazł się na jakimś życiowym zakręcie, powinien z nami wyruszyć. Takie osoby same mówią, że w czasie drogi można sobie wszystko przemyśleć, nikt im nie zawraca głowy, nie dzwoni, jest święty spokój. Przy okazji wysiłek też robi swoje – dodaje.

  Choć stereotypy są inne, okazuje się, że mężczyźni nie wstydzą się swej wiary
Ks. Zbigniew Niemirski /GN

Pielgrzymka rozpocznie się 22 czerwca Apelem Jasnogórskim o 21.00 w kościele MB Częstochowskiej, zakończy się o 7.00

Mszą św. w błotnickim sanktuarium. Wyjazd z Błotnicy około 8.30 w niedzielę 23 czerwca. W drodze jest modlitwa, śpiew i konferencje, które wygłoszą ks. Jacek Kucharski i ks. Wiesław Lenartowicz.

Zapisy prowa   Panie odprowadzają panów do pierwszego skrzyżowania przy stacji benzynowej
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
dzone są w siedzibie Kurii Diecezjalnej w Radomiu (ul. Malczewskiego 1) od 17 do 21 czerwca. Biuro Pielgrzymkowe czynne będzie w godzinach od 8.00 do 18.00. Tylko pielgrzymom, którzy zapiszą się w tym czasie organizatorzy mogą zapewnić powrót do Radomia autokarem i ubezpieczenie. Szczegółowe informacje pod numerem  48 340 62 34, 604 246 583.

Trasa pielgrzymki i podstawowe zalecenia tutaj.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma