Nowy numer 7/2019 Archiwum

Zostali posłani

Już niebawem rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi letnie oazy. W Pionkach spotkali się animatorzy, by omówić zadania, jakie przed nimi stoją w czasie rekolekcji.

W Domu Rekolekcyjnym „Betania” w Pionkach ponadstuosobowa grupa młodych uczestniczyła w ostatniej w tym roku formacyjnym szkole animatora. Wraz z moderatorami przygotowali się do turnusów wakacyjnych, które już w lipcu rozpoczną się w różnych miejscach Polski.

– Błogosławiony był to czas. Pochylaliśmy się nad wezwaniem do nowej ewangelizacji, szczególnie w kontekście czekającej nas posługi wakacyjnej. Rozważanie słowa Bożego, spotkania w grupach diakonijnych, a przede wszystkim czynne uczestnictwo w Eucharystii uczyniliśmy najlepszym przygotowaniem do wakacyjnych oaz rekolekcyjnych. Szczególnie ważne dla wspólnoty Ruchu Światło–Życie diecezji radomskiej były sobotnie nieszpory z błogosławieństwem nowych animatorów, którzy w tym roku pierwszy raz podejmą posługę na rekolekcjach wakacyjnych.   Neoprezbiterzy udzielają błogosławieństwa
Archiwum Oazy
Życzymy im odwagi w towarzyszeniu siostrom i braciom na szlakach oazy – mówi animator Bartosz Sałaj.

Sobotnią Eucharystię sprawowali neoprezbiterzy, a dla niektórych z nich była ona oazową Mszą św. prymicyjną. Homilię wygłosił ks. Paweł Mąkosa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zwrócił w niej uwagę na potrzebę ciągłego rozwoju w Ruchu Światło–Życie, bo ten rozwój nie kończy się po wakacjach, ale wciąż trwa, gdziekolwiek jesteśmy.

– Ostatnia szkoła animatora to również czas posłania. Zostaliśmy wyznaczeni do posługi na konkretnych rekolekcjach. Jednak czym byłaby prawdziwa wspólnota bez wpatrywania się w Mistrza? Modlitwy wieczorne to oczywiście spotkanie z Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.   Ks. Grzegorz Lipiec, diecezjalny moderator Ruchu, cieszy się, że ma kogo posłać
Archiwum Oazy
Powierzyliśmy Zbawicielowi czekające nas rekolekcje, moderatorów, animatorów, uczestników i wszystkich, dzięki którym oazy mogą się odbywać. Prosimy o modlitwę w intencji całej wspólnoty Ruchu Światło–Życie, która rozpoczyna nowy rok formacyjny pod hasłem „Narodzić się na nowo”. Na naszą drogę rekolekcji wakacyjnych ruszamy z odwagą, zawierzając się Maryi – Niepokalanej Matce Kościoła – dodaje Bartosz.

W wakacyjnych rekolekcjach oazowych dla dzieci i młodzieży weźmie w tym roku udział 800 osób i 140 animatorów. W dziewięciu turnusach rekolekcyjnych Domowego Kościoła będzie uczestniczyło 150 rodzin i 18 par animatorskich. Z młodymi i rodzinami na wakacyjne oazy wyjedzie 25 księży i 12 sióstr zakonnych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL