Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zostali posłani

Już niebawem rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi letnie oazy. W Pionkach spotkali się animatorzy, by omówić zadania, jakie przed nimi stoją w czasie rekolekcji.

W Domu Rekolekcyjnym „Betania” w Pionkach ponadstuosobowa grupa młodych uczestniczyła w ostatniej w tym roku formacyjnym szkole animatora. Wraz z moderatorami przygotowali się do turnusów wakacyjnych, które już w lipcu rozpoczną się w różnych miejscach Polski.

– Błogosławiony był to czas. Pochylaliśmy się nad wezwaniem do nowej ewangelizacji, szczególnie w kontekście czekającej nas posługi wakacyjnej. Rozważanie słowa Bożego, spotkania w grupach diakonijnych, a przede wszystkim czynne uczestnictwo w Eucharystii uczyniliśmy najlepszym przygotowaniem do wakacyjnych oaz rekolekcyjnych. Szczególnie ważne dla wspólnoty Ruchu Światło–Życie diecezji radomskiej były sobotnie nieszpory z błogosławieństwem nowych animatorów, którzy w tym roku pierwszy raz podejmą posługę na rekolekcjach wakacyjnych. Neoprezbiterzy udzielają błogosławieństwa   Neoprezbiterzy udzielają błogosławieństwa
Archiwum Oazy
Życzymy im odwagi w towarzyszeniu siostrom i braciom na szlakach oazy – mówi animator Bartosz Sałaj.

Sobotnią Eucharystię sprawowali neoprezbiterzy, a dla niektórych z nich była ona oazową Mszą św. prymicyjną. Homilię wygłosił ks. Paweł Mąkosa z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zwrócił w niej uwagę na potrzebę ciągłego rozwoju w Ruchu Światło–Życie, bo ten rozwój nie kończy się po wakacjach, ale wciąż trwa, gdziekolwiek jesteśmy.

– Ostatnia szkoła animatora to również czas posłania. Zostaliśmy wyznaczeni do posługi na konkretnych rekolekcjach. Jednak czym byłaby prawdziwa wspólnota bez wpatrywania się w Mistrza? Modlitwy wieczorne to oczywiście spotkanie z Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Ks. Grzegorz Lipiec, diecezjalny moderator Ruchu, cieszy się, że ma kogo posłać   Ks. Grzegorz Lipiec, diecezjalny moderator Ruchu, cieszy się, że ma kogo posłać
Archiwum Oazy
Powierzyliśmy Zbawicielowi czekające nas rekolekcje, moderatorów, animatorów, uczestników i wszystkich, dzięki którym oazy mogą się odbywać. Prosimy o modlitwę w intencji całej wspólnoty Ruchu Światło–Życie, która rozpoczyna nowy rok formacyjny pod hasłem „Narodzić się na nowo”. Na naszą drogę rekolekcji wakacyjnych ruszamy z odwagą, zawierzając się Maryi – Niepokalanej Matce Kościoła – dodaje Bartosz.

W wakacyjnych rekolekcjach oazowych dla dzieci i młodzieży weźmie w tym roku udział 800 osób i 140 animatorów. W dziewięciu turnusach rekolekcyjnych Domowego Kościoła będzie uczestniczyło 150 rodzin i 18 par animatorskich. Z młodymi i rodzinami na wakacyjne oazy wyjedzie 25 księży i 12 sióstr zakonnych.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama