Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bliskie spotkania różnego stopnia

Przez te wszystkie lata ocaliliśmy w ruchu to, co najważniejsze. Wciąż formujemy pięknych ludzi, którzy zdobyci dla Pana Boga, chcą tym "zarażać" swoich rówieśników.

Tak o tym, co w oazie niezmienne, mówi diecezjalna moderatorka s. Anna Baćmaga. Sama spotkała się z Ruchem Światło–Życie jeszcze w okresie szkoły średniej. – To były czasy trudne pod względem materialnym. Na oazy zabierało się kilogram węgla, kilogram cukru, jakieś konserwy. Brakowało ośrodków rekolekcyjnych, ale nie brakowało chętnych i nie brakowało zapału – wspomina z uśmiechem.

Tegoroczna odprawa przed rozpoczęciem wakacyjnych oaz odbyła się na plebanii radomskiego kościoła na Glinicach (NSJ). Gościny użyczył proboszcz, ks. Roman Adamczyk – wieloletni moderator diecezjalny Ruchu Światło–Życie. Po naradzie i rozdaniu teczek z materiałami formacyjnymi obecni przeszli ko kościoła na wspólne nieszpory. Przewodniczył im bp Henryk Tomasik. On także wręczył poszczególnym parom moderatorów świece na każde z rekolekcji. Ks. Grzegorz Lipiec prezentuje materiały formacyjne. Obok niego s. Anna Baćmaga i ks. Maciej Korczyński   Ks. Grzegorz Lipiec prezentuje materiały formacyjne. Obok niego s. Anna Baćmaga i ks. Maciej Korczyński
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
A w tym roku będzie to 16 turnusów rekolekcyjnych dla dzieci i młodzieży oraz 9 turnusów dla rodzin. Poprowadzi je 25 księży, 12 sióstr zakonnych, cztery katechetki, jedna moderatorka spoza tej grupy oraz niemal dwudziestu alumnów, którzy włączą się w grupę 140 animatorów.

– Każdy nowy rok to i uczestnicy, którzy mają za sobą pierwsze stopnie formacji oazowej, i też wciąż nowi. W trakcie spotkania zwracałem uwagę moderatorom na to, że ci wszyscy ludzie to dar Boga. Oni są otwarci na formację i tego daru nie wolno nam zmarnować. Naszym zadaniem jest pomóc im w bliskim spotkaniu z Bogiem, pomóc im znaleźć swe miejsce w Kościele, a tutaj także w ruchu oazowym – wyjaśnia ks. Grzegorz Lipiec, moderator diecezjalny.
Wspólne nieszpory w kościele pw. NSJ w Radomiu   Wspólne nieszpory w kościele pw. NSJ w Radomiu
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
Obok oazy młodzieżowej czas wakacji to też rekolekcje dla rodzin Domowego Kościoła. Moderatorem diecezjalnym tej gałęzi Ruchu Światło–Życie jest ks. Maciej Korczyński. – W tegorocznych rekolekcjach weźmie udział 500 osób, w tym 150 małżeństw, animatorzy i opiekunki do dzieci. Te rekolekcje to turnusy formacyjne i tematyczne. Chodzi też o łączenie rekolekcji z odpoczynkiem, o możliwość bycia rodzin ze sobą – mówił w Czarnej.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama