Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ruszyły zapisy

Już po raz trzeci Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Radomskiej zaprasza młodych do udziału w Diecezjalnych Warsztatach Muzycznych, które w tym roku odbędą się od 6 do 8 września w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Organizatorzy zaproszenie kierują przede wszystkim do młodych ludzi z naszej diecezji, począwszy od gimnazjum wzwyż, którzy czynnie angażują się w działalność muzyczną w parafiach. - Zależy nam na tych młodych ludziach, którzy działają w parafiach jako członkowie scholi, czy liderzy zespołów muzycznych, generalnie interesują się muzyką chrześcijańską oraz śpiewają i grają dla Pana Boga - mówi ks. Bartłomiej Wink. - Przede wszystkim chodzi nam o podwyższenie poziomu scholi i zespołów, aby wzrastała świadomość liturgiczna. Śpiew w liturgii jest bardzo ważny. Jest przede wszystkim modlitwą Kościoła. Czym piękniejszy śpiew i większa świadomość tych ludzi, którzy go wykonują, tym liturgia jest piękniejsza, a my także wzrastamy wtedy duchowo - dodaje.

Zajęcia odbywać się będą w siedmiu sekcjach - wokalnej oraz instrumentalnych: gitara, pianino, smyczki, instrumenty dęte (flet, obój, klarnet) oraz po raz pierwszy w tym roku bas i perkusja. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by poziom warsztatów był wysoki. Dlatego zapraszają profesjonalistów. Są to znane osoby ze świata muzyki chrześcijańskiej. Wśród nich znaleźli się: Mate.o (Mateusz Otręba), Tamara Kasprzyk-Przybysz, Piotr i Agnieszka Cudzichowie, Kamil Cudzich, Witold Góral, Mateusz Cudzich, ks. Andrzej Zarzycki oraz Małgorzata Gumińska. Po zakończeniu warsztatów planowane jest nagranie płyty.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie www.warsztatymuzyczne.eu. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń (liczba miejsc ograniczona). Organizatorzy poinformują zainteresowanych o dalszych etapach rekrutacji.

Szczegółowych informacji udzielają: ks. Bartłomiej Wink; e-mail: b_wink@wp.pl, warsztaty.radom@wp.pl, tel. 48 602 645 854 i Beata Kalita; e-mail: beata-kalita@wp.pl.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama