Nowy numer 49/2020 Archiwum

Doda - persona non grata

Wieść, że w tym roku gwiazdą Święta Papryki ma być Doda, spowodowała reakcję miejscowych działaczy Akcji Katolickiej. Protestacyjny list w tej sprawie otrzymał Piotr Papis, wójt gminy Klwów.

Oto treść listu:

W związku z informacją złożoną przez Pana na sesji Rady Gminy w piątek 14 czerwca Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz mieszkańcy parafii i Gminy Klwów wyrażają stanowczy protest przeciwko koncertowi Doroty Rabczewskiej, znanej także jako Doda czy Doda Elektroda, na jaki została zaproszona – przez Pana Wójta Gminy Klwów – w ramach święta dziękczynienia za zbiory, tzw. święta papryki, mającego odbyć się w sierpniu br.

Zdecydowanie domagamy się odwołania występu w/w piosenkarki, która podczas różnych swoich koncertów obrażała uczucie religijne katolików, drwiła i szydziła z Pisma św., naszych wartości chrześcijańskich, za co została już prawomocnie skazana wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie w 2012 r.

Obawiamy się, że podobne bluźnierstwa i przestępcze zachowania mogą pojawić się również podczas jej koncertu w Klwowie. Dlatego jej zaproszenie uważamy za wielki afront wobec katolickich mieszkańców gminy Klwów. Poza tym nie godzimy się, by w czasie kryzysu, trudnej sytuacji na wsi, także w naszej gminie – wydawać publiczne pieniądze na promowanie tego rodzaju pseudosztuki.

Mieszkańcy naszej parafii i gminy, w tym i ludzie młodzi, zasługują na spotkanie z twórczością artystów o znacznie wyższym poziomie kultury. Dziękczynienie za zbiory to dobra okazja, by zaprezentować przykłady „dobrych praktyk”, faktycznych rozwiązań konkretnych problemów, charakteryzujących się odpowiednią jakością i zawartością treści.

Dlatego stanowczo protestujemy przeciwko obecności prawomocnie skazanej skandalistki na święcie papryki w Klwowie.

Sławomir Szymczyk

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama