Nowy numer 33/2018 Archiwum

Na rowerach do Czarnej Madonny

Przed obliczem Jasnogórskiej Pani dziękowali za 25 lat istnienia parafii.

Na zakończenie roku formacyjnego w parafii pw. św. Stefana na radomskim Idalinie odbyła się Pierwsza Pielgrzymka Rowerowa Młodzieży na Jasną Górę. Przed oblicze Czarnej Madonny udała się blisko czterdziestoosobowa grupa młodych.

Pielgrzymkę zorganizował wikariusz ks. Marek Pruszkowski wraz z kadrą opiekuńczą: ks. Maciejem Jakubowskim, Dariuszem Lipcem, Dariuszem Sajakiem i Krzysztofem Krawczykiem.

Pielgrzymowanie rozpoczęli Mszą św. o 7.00, po której wspólnie zasiedli do śniadania. – Podzieleni na cztery peletony, przebyliśmy pierwszego dnia 80 km, drugiego 86, a trzeciego 35. Pierwszy nocleg mieliśmy w Końskich przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, drugi w Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Pogoda była dobra, choć wysoka temperatura dawała się we znaki. Bez większych problemów szczęśliwie wszyscy dotarliśmy na miejsce – mówi ks. Marek Pruszkowski.

Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu. – Pewnie dla wielu uczestników ta pielgrzymka była sporym wyzwaniem, dlatego każdy z radością w sercu będzie długo wspominał to doświadczenie Bożej łaski za wstawiennictwem Matki Najświętszej – dodaje ks. Marek.

Głównym motywem zorganizowania pielgrzymki był jubileusz 25-lecia parafii. Udając się do Częstochowy, parafianie chcieli podziękować za minione ćwierćwiecze i prosić o potrzebne łaski na dalszy czas.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma