Nowy numer 21/2018 Archiwum

Każdy znajdzie tu coś dla siebie

Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" po roku przerwy znów zaprasza na cykl wakacyjnych koncertów "Spotkajmy się na Żeromskiego".

Koncerty odbywać się będą w kolejne wakacyjne niedziele o 19.00 na placu przed Urzędem Miejskim. Wystąpią artyści reprezentujący różne nurty: folk, muzykę klasyczną, reggae, poezję śpiewaną, mieszankę jazzu i bluesa, rock i punk oraz utwory big bandowe. Zagrają m.in. dwa znakomite radomskie zespoły: Excentrycy oraz Frument Project. Posłuchamy folkowych utworów zespołu Redlin oraz operowych i operetkowych pieśni w wykonaniu trzech znakomitych tenorów. Zaprezentują się znani muzykujący dziennikarze współtworzący zespół Poparzeni Kawą Trzy. Dla radomskich fanów reggae zaśpiewa Jafia Namuel. Na przedostatnim koncercie wystąpi Zbigniew Wodecki. Na zakończenie wakacji publiczności zaprezentuje się jeden z najlepszych polskich big bandów Eljazz Big Band.

Już 7 lipca wystąpią Excentrycy i Frument Project.

Excentrycy

Grupa powstała z połączenia sił muzyków grających wcześniej w zespołach AFTER 40 (Jarek Zarychta - instrumenty klawiszowe, Leszek Tarasiński - perkusja) i DOBRAMOC (Edyta Popławska - śpiew, Krzysiek Szczęśniak - bas). Po krótkich poszukiwaniach do składu dołączyli: gitarzysta Michał Trzpioła i saksofonista Tomek Strzelczyk. Zespół wykonuje własne kompozycje łączące różne style i pomysły muzyczne, nie ograniczając swobody wypowiedzi poszczególnych muzyków.

Frument Project

To grupa czterech przyjaciół wykonujących wyjątkową muzykę akustyczną charakteryzującą się współczesnym brzmieniem i ciekawym ujęciem ludowych melodii, które zagrane na specyficznym zestawie instrumentów krzewią muzykę ludową wśród każdej kategorii wiekowej słuchaczy. W repertuarze zespołu znajdują się folkowe głosy ziemi radomskiej oraz autorskie utwory lidera zespołu - Patryka Walczaka. Występy zespołu charakteryzują się przede wszystkim niezwykle silną, pozytywną energią przekazu, ekspresyjnymi improwizacjami oraz magicznym nastrojem budowanym przez każdego z muzyków.

Frument Project tworzą: Patryk Walczak - akordeon, Jacek Długosz - gitara akustyczna, Łukasz Rylski - gitara basowa, Kamil Rylski - cajon i instrumenty perkusyjne.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma