Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ruszyła sprzedaż biletów na Air Show 2013

Nasi czytelnicy pytają, kto w tym roku wystąpi na radomskim lotnisku. Pytają także o bilety.

W pokazach zaprezentują się zespoły i załogi z 21 państw. Wśród polskich zespołów będą to: Team Iskry, Team Orlik, MiG-29A, Grupa Akrobacyjna Żelazny, Sikorsky S-70I Black Hawk-D i Su-22 M4 Fitter. Warto tutaj przypomnieć, że w tym roku mija 50 lat od momentu, gdy w polskich siłach powietrznych pojawiły się samoloty TS-11 Iskra.

Natomiast spośród gości z zagranicy i ich maszyn zobaczymy między innymi: Boeinga AWACS, reprezentującego siły NATO, niemiecki odrzutowy samolot myśliwski Tornado, czeskie Gripeny, litewskiego Spartana oraz tureckie i greckie F-16. Wystąpią Baltic Bees z Łotwy pomalowane w barwy Air Show gości najlepsze drużny, także spoza naszego kraju   Air Show gości najlepsze drużny, także spoza naszego kraju
Łukasz Wielgus
przypominające osy. I do tego: z Austrii The Flying Bulls oraz dwa Saaby J105,  fiński zespół Midnight Hawks, holenderskie Apache, ukraińskie Su-27 i francuskie Rafale.

Na razie ruszyła sprzedaż biletów grupowych. Ulgowe mogą kupić:

- uczniowie szkół podstawowych, licealnych i gimnazjalnych po okazaniu legitymacji szkolnej;

- studenci do 26. roku życia po okazaniu legitymacji studenckiej;

- emeryci i renciści po okazaniu legitymacji rencisty Imprezie zawsze towarzyszy imponująca ekspozycja statyczna   Imprezie zawsze towarzyszy imponująca ekspozycja statyczna
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
lub emeryta.

Bezpłatne wejście na pokazy przysługuje:

- dzieciom do lat 6;

- kombatantom wojennym po okazaniu legitymacji kombatanckiej;

- umundurowanym żołnierzom służby czynnej po okazaniu legitymacji;

- poszkodowanym weteranom misji zagranicznych Wojska Polskiego po okazaniu ważnej legitymacji weterana poszkodowanego.

Na radomski pokaz przyjeżdżają tysiące widzów z całego kraju, a także z zagranicy   Na radomski pokaz przyjeżdżają tysiące widzów z całego kraju, a także z zagranicy
Ks. Zbigniew Niemirski /GN
Bilety są dostępne w empikach, będzie je można kupić w kasach przed wejściem na pokazy oraz są już dostępne w serwisie ebilet.pl.

Warto przypomnieć, że idea pokazów lotniczych w międzynarodowym składzie odżyła w 1991 r. Pierwszy taki pokaz odbył się w dniu Święta Lotnictwa na poznańskiej Ławicy.

Pierwszy Air Show w Radomiu odbył się w 2000 r. Był połączony z VIII Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego w Kielcach. Zgromadził też największe firmy produkujące śmigłowce i samoloty. Kolejne pokazy odbywały się w latach 2001, 2002. Rok później radomski Air Show odbywał się w ramach obchodów 85. rocznicy powstania polskiego lotnictwa wojskowego i w 100. rocznicy lotnictwa światowego.

Od 2005 r. impreza organizowana jest co dwa lata, a liczba widzów zaczyna dochodzić do 200 tys. Organizatorzy mają nadzieję, że tak samo będzie i w tym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama