Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wodny posterunek w Domaniowie

Policjanci przestrzegają, że największym zagrożeniem dla wypoczywających nad wodą jest brawura i lekceważenie żywiołu.

Wodny Posterunek Policji w Domaniowie rozpoczął sezon, który potrwa do 30 września. Służbę pełni tam czterech mundurowych, którzy pilnują spokoju amatorów wodnych szaleństw i kąpieli słonecznych. Mają do dyspozycji m.in. dwie łodzie motorowe oraz skutery.

- Wakacje to czas wzmożonej pracy policjantów nie tylko na drogach, ale również na wodzie. Wiele osób zdecyduje się spędzić czas wolny nad wodą. Jak co roku nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad zalewem w Domaniowie czuwają policjanci z wodnego posterunku. Do służby w patrolach wodnych skierowani zostali przeszkoleni funkcjonariusze z uprawnieniami ratowników wodnych, którzy są w stanie podjąć akcję ratowniczą na wodzie i udzielić niezbędnej pomocy medycznej przed przybyciem lekarza - informuje Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

Policjanci już niejednokrotnie mogli swoją wiedzę i umiejętności wykorzystać. - Konfrontowali się z sytuacjami zagrożenia życia i zdrowia osób wypoczywających nad wodą, stawiając czoła niebezpieczeństwu. Doskonale przygotowani, pełni odwagi i poświęcenia nieraz wyciągali z wody tonących, udzielając im niezbędnej pomocy przedmedycznej. Zwracają uwagę, że największym zagrożeniem dla wypoczywających nad wodą jest brawura i lekceważenie żywiołu jakim jest woda. Dlatego dyscyplinują nieostrożnych użytkowników skuterów wodnych, kontrolują wyposażenie łodzi oraz sprawdzają trzeźwość sterników – dodaje Justyna Leszczyńska.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama