Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmiany personalne w diecezji

Przenosiny dokonane przez bp. Henryka Tomasika w czerwcu i lipcu 2013 r.

1. Zmiany proboszczowskie

Ks. Ireneusz Gizan COr – mianowany proboszczem parafii pw. MB Królowej Świata w Radomiu

Ks. Eugeniusz Siedlecki – przyjęta rezygnacja ze stanowiska proboszcza parafii pw. NSJ w Sorbinie

Ks. Sławomir Fundowicz – mianowany proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku

Ks. Krzysztof Janas – mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Starachowicach

Ks. Dariusz Skrok – mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie

Ks. Dariusz Sałek – mianowany proboszczem parafii pw. św. Piotra i Pawła w Łękawicy; zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii pw. MB Miłosierdzia w Radomiu

Ks. Wojciech Solecki – mianowany proboszczem parafii św. Maksymiliana w Pakosławiu; zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie

Ks. Sławomir Spychaj – mianowany proboszczem parafii pw. NSJ w Sorbinie; zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii pw. św. Aleksego w Przedborzu

Ks. Michał Warchoł – mianowany proboszczem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Krzyżanowicach; zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii pw. św. Brata Alberta w Radomiu (z dniem 1 sierpnia)

Ks. Henryk Jagieło – zmiana: z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku do parafii pw. św. Trójcy w Lipsku nad Wisłą

Ks. Aleksander Mańka – zmiana: z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Krzyżanowicach do parafii pw. MB Częstochowskiej w Domasznie (z dniem 1 sierpnia)

Ks. Zbigniew Skorża (junior) – zmiana: z parafii pw. św. Piotra i Pawła w Łękawicy do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasieńcu Soleckim

Ks. Edward Swat – zmiana: z parafii pw. MB Częstochowskiej w Domasznie do parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie (z dniem 1 sierpnia)

Ks. Mieczysław Deka – przyjęta rezygnacja ze stanowiska proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Starachowicach

Ks. Eugeniusz Frączyk – przyjęta rezygnacja ze stanowiska proboszcza parafii pw. św. Trójcy w Lipsku nad Wisłą

Ks. Bolesław Janisz – przyjęta rezygnacja ze stanowiska proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie (z dniem 1 sierpnia)

Ks. Bolesław Walendzik – przyjęta rezygnacja ze stanowiska proboszcza parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie

 

2. Zmiany wikariuszowskie

A. Neoprezbiterzy

Ks. Krzysztof Bochniak – parafia pw. św. Mikołaja w Jedlni

Ks. Bartłomiej Goździewski – parafia pw. NMP Różańcowej w Jasieńcu Iłżeckim

Ks. Rafał Grzywacz – parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Majdowie

Ks. Adrian Jaksęder – parafia pw. Zesłania Ducha Św. w Zwoleniu

Ks. Paweł Krasiński – parafia pw. św. Józefa w Goździe Starym

Ks. Piotr Kszczot – parafia pw. św. Bartłomieja w Brzózie

Ks. Krzysztof Kwiatkowski – parafia pw. św. Jana w Pawłowie koło Starachowic

Ks. Michał Machnio – parafia pw. Bożego Macierzyństwa w Radomiu

Ks. Paweł Mańturzyk – parafia pw. św. Macieja w Klwowie

Ks. Tomasz Orłowski – parafia pw. św. Piotra i Andrzeja w Jedlińsku

Ks. Józef Orzechowski – parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Białaczowie

Ks. Wojciech Prawda – parafia pw. Zwiastowania NMP w Jastrzębi

Ks. Adam Włodek – parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu

Ks. Jarosław Grabka – bez nominacji (bierze udział w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro)

 

B. Księża wikariusze

Ks. Marek Adamus – z parafii pw. św. Michała Archanioła w Pilczycy do parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrzosie

Ks. Jarosław Banasik – z parafii pw. św. Wojciecha w Skrzyńsku do parafii pw. św. Bartłomieja we Wsoli

Ks. Łukasz Białas – z parafii pw. św. Stefana w Radomiu do parafii pw. św. Barbary w Krasnej

Ks. Arkadiusz Bieniek – z parafii pw. św. Jana w Radomiu do parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie

Ks. Grzegorz Binięda – z parafii pw. św. Zygmunta w Siennie do parafii pw. Świętej Trójcy w Starachowicach

Ks. Janusz Biskup – z parafii pw. Bożego Macierzyństwa NMP w Radomiu do parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich

Ks. Tomasz Błasiński – zwolniony z parafii pw. św. Jana w Tczowie; wyjazd do Włoch

Ks. Przemysław Chrzanowski – z parafii pw. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Tczowie

Ks. Marcin Ciach – z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie do parafii pw. św. Doroty w Wolanowie

Ks. Robert Ciekanowski – z parafii pw. św. Zygmunta w Siennie do parafii pw. św. Jana w Radomiu

Ks. Marcin Czerwonka – z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Iłży do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie koło Opoczna

Ks. Damian Czubak – z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Końskich do parafii pw. Świętego Krzyża w Borkowicach

Ks. Robert Faliński – z parafii pw. św. Wawrzyńca we Wrzosie do parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy

Ks. Radosław Furmański – z parafii pw. Świętej Trójcy w Białobrzegach Rad. do parafii pw. św. Michała Archanioła w Pilczycy

Ks. Ryszard Góral – mianowany z dniem 10 sierpnia br. wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Orońsku

Ks. Rafał Grochala – z parafii pw. NSJ w Radomiu do parafii pw. św. Zygmunta w Siennie

Ks. Andrzej Grzegorski – z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu do parafii MB Miłosierdzia w Radomiu

Ks. Artur Gumiński – z parafii pw. Opieki NMP w Radomiu do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu (administrator parafii)

Ks. Emil Hebda – z parafii pw. Świętego Krzyża w Kozienicach do parafii pw. Opieki NMP w Radomiu

Ks. Łukasz Jabłoński – z parafii pw. Chrystusa Króla w Radomiu do parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wielkiej Woli – Paradyżu

Ks. Karol Janus – z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wielkiej Woli-Paradyżu do parafii pw. Opieki św. Józefa w Jedlni Letnisko

Ks. Marcin Jarząbek – z parafii pw. św. Doroty w Wolanowie do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie

Ks. Tomasz Jurzyński – z parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Zwoleniu do parafii pw. Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą

Ks. Rafał Kalbarczyk – z parafii pw. św. Macieja w Klwowie do parafii pw. Świętego Krzyża w Kozienicach

Ks. Andrzej Kober – z parafii pw. św. Józefa w Goździe Starym do parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy

Ks. Aleksy Kołsut – z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie koło Opoczna do parafii pw. św. Aleksego w Przedborzu

Ks. Robert Kowalczyk – z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich do parafii pw. św. Teresy w Radomiu

Ks. Kamil Kowalski – zwolniony ze stanowiska wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu; skierowany na studia specjalistyczne KUL

Ks. Robert Krawczyk – z parafii pw. św. Bartłomieja we Wsoli do parafii pw. św. Brata Alberta w Radomiu

Ks. Dariusz Laseczka – z parafii pw. św. Jana Nepomucena w Przysusze do parafii pw. NSJ w Radom

Ks. Mariusz Leszczyk – z parafii pw. MB Różańcowej w Jasieńcu Iłżeckim do parafii pw. NSJ w Starachowicach

Ks. Paweł Lichota – z parafii pw. Zwiastowania NMP w Odechowie do parafii pw. św. Stefana w Radomiu

Ks. Piotr Nojek – z parafii pw. Świętego Krzyża w Borkowicach do parafii pw. św. Jana w Radomiu

Ks. Sebastian Osiński – z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku do parafii pw. NSJ w Radomiu

Ks. Rafał Pawliński – z parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie do parafii pw. św. Barbary w Pionkach

Ks. Marek Pionka – z parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy do parafii pw. Świętej Trójcy w Białobrzegach Radomskich

Ks. Marcin Piwowarczyk – z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gadce do parafii pw. Zwiastowania NMP w Odechowie

Ks. Piotr Popiel – z parafii pw. NSJ w Radomiu do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu

Ks. Łukasz Pudzianowski – z parafii pw. Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą do parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach

Ks. Łukasz Pyszczek – z parafii pw. św. Anny w Bedlnie do parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Kałkowie-Godowie

Ks. Andrzej Pyzik – z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Majdowie do parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gadce

Ks. Tadeusz Rojek – z parafii pw. św. Bartłomieja w Brzózie do parafii pw. św. Wojciecha w Skrzyńsku

Ks. Robert Seweryn – z parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Jedlni do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie

Ks. Dariusz Szambor – z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Iłży

Ks. Marcin Szymczyk – z parafii pw. św. Jana w Pawłowie koło Starachowic do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu

Ks. Dominik Tkaczyk – z parafii pw. Zwiastowania NMP w Jastrzębi do parafii pw. Chrystusa Króla w Radomiu

Ks. Mariusz Turczyk – z parafii pw. św. Jana w Radomiu do parafii św. Barbary w Pionkach

Ks. Wojciech Wojtyniak – z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy do parafii pw. św. Zygmunta w Siennie

Ks. Artur Woźniak – z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Białaczowie do parafii pw. św. Jana Nepomucena w Przysusze

Ks. Arkadiusz Wójcik – z parafii pw. św. Barbary w Krasnej do parafii pw. MB Bolesnej w Radomiu

Ks. Tadeusz Żak – z parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach do parafii pw. św. Anny w Bedlnie

 

3. Inne nominacje

Ks. Szymon Sieczka – mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej

Ks. Henryk Jagieło – mianowany dziekanem dekanatu lipskiego

Ks. Henryk Wólczyński – mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma