Nowy numer 43/2020 Archiwum

Autosacrum w Radomiu

Po raz 19. właściciele pojazdów mogli je poświęcić podczas Mszy św. polowej "Autosacrum" na terenie Automobilklubu Radomskiego.

Zebranych na Mszy św. na terenie Automobilklubu Radomskiego, na torze cartingowym, przywitał prezes Zarządu Automobilklubu Radomskiego Aleksander Gajewski. Przypomniał, że ten obiekt jest jedynym takim na Mazowszu, jednym z najlepszych w Polsce i o standardzie europejskim. Posiada też homologację międzynarodową FIA/CIK klasy C.

Automobilklub Radomski świętuje w tym roku jubileusz 55-lecia istnienia. Z okazji jubileuszu prezes przekazał bp. Adamowi Odzimkowi oraz ks. Gabrielowi Marciniakowi, proboszczowi parafii MB Bolesnej, na terenie której znajduje się Automobilklub, ikony maryjne oraz Złote Odznaki Honorowe Automobilklubu Radomskiego. Jak powiedział prezes – odznaki są podziękowaniem za wieloletnią i owocną współpracę.

Gości zebranych na Eucharystii powitał prezes Zarządu Automobilklubu Radomskiego Aleksander Gajewski   Gości zebranych na Eucharystii powitał prezes Zarządu Automobilklubu Radomskiego Aleksander Gajewski
Krystyna Piotrowska /GN
Msza św., której przewodniczył bp Adam Odzimek, a współkoncelebrował ks. Gabriel Marciniak, sprawowana była w intencji zmotoryzowanych i pieszych oraz ich bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Modlono się również w intencji Automobilklubu, który w tym roku obchodzi jubileusz 55-lecia. W tym o pomyślność przy realizacji planów i działalności statutowej stowarzyszenia, jak również o dalszą rozbudowę obiektu.

W homilii biskup przypomniał, że mamy być ludźmi modlitwy codziennej, pięknej, pielęgnowanej, wytrwałej. Mamy również modlić się, abyśmy podróżując przez różne drogi – te wyznaczone przez Boga, i te wytyczone ludzka ręką – zawsze szczęśliwie i bezpiecznie docierali do celu. – Módlmy się, by każdy z nas, zasiadających za kierownicą, przestrzegał praw, które są ustanowione po to, abyśmy bezpiecznie prowadzili swoje pojazdy i umacniali innych w radości podróżowania. Mamy być wrażliwi na skarb ludzkiego życia – mówił bp Adam.    

Po zakończonej Eucharystii miało miejsce poświęcenie pojazdów. Ich kierowcy dostali obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa i zamieszczoną tam modlitwą.

W czasie Eucharystii modlono się w intencji kierowców oraz wszystkich użytkowników ruchu drogowego. W modlitwie polecano również obchodzący jubileusz Automobilklub Radomski   W czasie Eucharystii modlono się w intencji kierowców oraz wszystkich użytkowników ruchu drogowego. W modlitwie polecano również obchodzący jubileusz Automobilklub Radomski
Krystyna Piotrowska /GN

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama