Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dobra wiadomość dla podróżnych

Budynek radomskiego dworca PKP został oddany do użytku w 1885 r.

Podróżni wreszcie mogą odetchnąć i korzystać z odnowionego dworca PKP. Jego remont trwał od wiosny 2011 roku. Budynek dworcowy dostał nową instalację elektryczną, sanitarną, wymieniono okna i drzwi. Jest nowy dach i elewacja zewnętrzna budynku. Nowego blasku nabrały kasy biletowe i pomieszczenia dla obsługi dworca. Z dworca będą mogły korzystać bez problemu także osoby niepełnosprawne, a to dzięki zamontowanej windzie i podnośniku.

Zmiany widać też na przydworcowym placu – nowoczesne oświetlenie, nowe ławki, kosze na śmieci czy stojaki na rowery. To jednak nie koniec remontów. Te kolejne obejmą całą stację Radom. Na remont czeka tunel dla pieszych łączący plac dworcowy z ul. Domagalskiego i perony. Na wyremontowanych peronach powstaną nowe wiaty i obiekty małej architektury – zapowiada Maciej Dutkiewicz z PKP Polskie Linie Kolejowe, które są inwestorem. Roboty są jednym z etapów modernizacji linii kolejowej nr 8 z Warszawy do Radomia. Przetargi na te prace zostały już ogłoszone.

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. Na plac dworcowy będą zajeżdżały autobusy z większej liczby linii niż dotychczas.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama