Nowy numer 12/2019 Archiwum

Akrobacje na tle chmur

Dzisiaj rozpoczęły się 8. Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced.

Udział w tej renomowanej w środowisku pilotów sportowych imprezie, odbywającej się na radomskim lotnisku Piastów, zapowiedzieli lotnicy z takich krajów, jak Belgia, Czechy, Niemcy, Finlandia, Francja, Węgry, Włochy, Litwa, Luksemburg, Portugalia, Rumunia, Rosja, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina oraz oczywiście Polska.

W barwach Polski wystąpi reprezentujący Aeroklub Radomski Robert Kowalik, 9-krotny mistrz Polski w akrobacji samolotowej, wielokrotny wicemistrz Polski,  brązowy medalista mistrzostw Europy, zwycięzca ponad 40. zawodów pucharowych i ponad 80. startów w zawodach lotniczych, od 1984 roku pilot szybowcowy, a od 1988 roku pilot samolotowy, instruktor samolotowy. Z akrobacją samolotowy związany od 25 lat,  zawodowo pilot komunikacyjny, latający samolotami Airbus 320 oraz Boeing 737.

Konkurencje mistrzostw rozgrywane będą od trzeciego do dziewiątego sierpnia w godzinach 9.00 – 20.00 na lotnisku w Piastowie. Dziesiątego sierpnia w godzinach 14.00 – 17.00 organizowany jest piknik lotniczy, a o 17.30 odbędzie się uroczyste zakończenie mistrzostw.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL