Nowy numer 42/2018 Archiwum

Spotkajmy się na Żeromskiego

Te wieczorne spotkania wpisały się już na stałe w kalendarze radomian, a każde z nich to prawdziwa uczta dla ucha.

„Spotkajmy się na Żeromskiego” to cykl koncertów, które odbywają się w każdą letnią niedzielę na scenie przed Urzędem Miejskim. Gospodarzem sceny plenerowej i organizatorem koncertów jest Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”. Wraz z Gminą Miasta Radomia „Amfiteatr” zaprasza gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, reprezentujące różnorodne gatunki muzyczne.

W ostatni niedzielny wieczór przed radomska publicznością koncertował zespół Jafia Namuel, jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego reggae. Powstał w Pile w 1994 roku. Jego debiut fonograficzny spowodował duże poruszenie na polskiej scenie muzycznej dzięki rasowemu brzmieniu z nawiązaniami do klasyki reggae lat 70. XX w. oraz za sprawą niesamowitego „czarnego” wokalu lidera grupy Dawida Portasza. Jest on pierwszym Polakiem, który nagrał płytę na Jamajce w studio Boba Marleya (Tuff Gong) we współpracy z najlepszymi jamajskimi muzykami nagradzanymi wielokrotnie m.in. nagrodami Grammy.

Jafia Namuel gra roots reggae z akcentami chrześcijańskimi.

Na wieczorny koncert na radomskim deptaku przyszło bardzo wielu mieszkańców miasta. Rytmiczna muzyka płynąca ze sceny niemal nie pozwalała widzom ustać w miejscu. Koncert nagrodzono owacjami.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy